چاپ این خبر
کد خبر : 10100
۳:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
نوروزنامه خوانسار(قاب هشتم):

خوانسار سرآمد باغ شهر های اصفهان

خوانسار باغ شهری است با خیابان هایی پر درخت و مصفا که شاخسار درختان بالای خیابان ها طاقی زمردین و تونلی سبز ساخته، با هوایی پاک و لطیف و نشاط انگیز که سایه دلنواز درختان همواره به روی رهگذران گسترده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار)، خوانسار دارای آب و هوای سرد کوهستانی با تابستان های معتدل است و به لحاظ کوهستانی بودن، اکثر منابع آب آن به صورت چشمه است ۴۵۰ چشمه جاری در داخل شهر یکی از عوامل سرسبزی و زیبایی این شهر شده که سالانه گردشگران و دوستداران این طبیعت را جذب می کند هر چند در چند سال اخیر خشکسالی موجب بروز خساراتی به طبیعت خوانسار شده اما در اعیاد به ویژه نوروز و فصل تابستان در روزهای آخر هفته به خصوص در ماه اردیبهشت گردشگران و مسافران بسیاری خوانسار را برای مسافرت انتخاب می کنند.

این شهرستان دارای شرایط ییلاقی مناسبی است و به علت ارتفاع زیاد از سطح دریا تابستان معتدل و زمستان به نسبت سرد دارد به همین دلیل و شرایط ییلاقی و وجود چشمه های آب فراوان و عبور رودخانه و ۱۲نهر آب از داخل شهر و وجود باغ های سرسبز، شرایط بسیار مساعدی برای جذب گردشگر دارد.

وجود باغ های بسیار در خوانسار، علاوه بر ایجاد هوایی پاک و خنک، بر زیبایی های آن می افزاید. کوچه باغ ها با دیوارهای کاهگلی و سنگی، انسان را به اصل خویش نزدیک می سازد.

باغ ها همچنین این شهرستان را در همه فصل ها دیدنی کرده است. در بهار شکوفه های سرشار، در تابستان سبزهای محکم بر زمین و آسمان، در پاییز آشوب رنگ ها و در زمستان سپیدی برف و انبوه اسکلت درختان،  خوانسار با کوچه باغ های دل انگیز که هر گردشگری را مسحور درختان وطاق های زمردینی می کند که بر سر خیابان های با صفا چتر سبز خود را گسترده اند و  تصویری زنده از رویاهایی که زمانی در خواب می دیدیم را در بیداری در برابر چشمان ما زنده می کند. دیدن این مناظر زیبا و چشم نواز را به شما توصیه می کنیم.

02

01

02

15

20

03

14

04

17

05

06

10

08

09

10

11

18

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها