چاپ این خبر
کد خبر : 10368
۱:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۵
سردار سمیعیان گفت:

فرهنگ زیر بنای اقتصاد مقاومتی است

اقتصاد مقاومتی تنها با بستر فرهنگی تحقق پیدا می کند اگر در بستر فرهنگی موفق نباشیم در اقتصاد مقاومتی موفق نمی شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار (چشمه سار)، هم زمان با فرا رسیدن روز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان خوانسار در مکان سالن ورزشی دارالفنون برگزار شد. در این مراسم سردار سمیعیان در خصوص مسائل فرهنگی و رابطه آن با اقتصاد مقاومتی نکاتی را بیان داشت.

سردار سمیعیان اظهار داشت: شهید پاک و پاک کننده است، آینده ما درست می شود اگر وصل به شهدا باشیم. بعضی شهید شدند و بعضی ماندند و منشأ خدمت شدند و رسالتی را بر دوش ما گذاشتند اکنون این رسالت بر دوش ما سنگینی می کند.دغدغه های رهبر دغدغه های جدی است! دانش آموزان و فرهنگیان ما باید این دغدغه ها و نگرانی ها را در بخش و قسمت خود برطرف کنند، مطلب جدی است! آموزش و پرورش و فرهنگ می تواند در مرتفع سازی آن نقش ایفا کنند. آموزش و پرورش نقش خود را ایفا کرده است و ثمره آن را می توانیم در شهدا ببینیم اما الآن رسالت ما بیشتر است و مسائل و مشکلات فرهنگی بیشتر شده است و لایه های پنهان زیادی دارد.

وی افزود: آموزش و پرورش می تواند در مورد مسائل فرهنگی فرهنگ ساز باشد یکی از آن مسائل مسئله ابتذال است و ما نقطه قبل آن را اقتصاد مقاومتی می دانیم، اقتصاد مقاومتی تنها با بستر فرهنگی تحقق پیدا می کند اگر در بستر فرهنگی موفق نباشیم در اقتصاد مقاومتی موفق نمی شویم.
ما اقتصاد ریاضتی را دنبال نمی کنیم ما به دنبال اقتصاد مقاومتی هستیم. خود کنترلی و تقوا در بستر فرهنگی تحقق پیدا می کند اگر این دو خصلت نباشد یقینا ما در بستر اقتصاد مقاومتی دچار فساد می شویم. یکی از ویژگی های بارز شهدا تقوا و خود کنترلی بود باید این ویژگی را از شهدا یاد بگیریم.

سردار سمیعیان ضمن تسلیت شهادت یگانه دخت پیامبر(صلی الله علیه وآله وصلم) و تجلیل از جایگاه زن تصریح کرد: شعارهایی که در دنیا برای اعتلای زن توسط فمینیست ها و به ویژه فمنیست های رادیکال داده می شود، دغدغه زن نیست. اینها دغدغه زن ندارند، دغدغه زن را پیامبر عظیم الشأن اسلام داشت که با الهام از مکتب الهی حتی در حج تمتع حج را با نام طواف نسا انجام می دهد آن هم نه خطاب به مردان یا به زنان بلکه برای همه یک واجب می شود.البته این ظاهر امر است باطن امر اعتلای زن است و این در جامعه ای بود که دختران را زنده به گور می کردند و این یعنی زن باید جایگاه واقعی خود را در جامعه بیابد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها