چاپ این خبر
کد خبر : 10612
۱:۳۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
در گفتگو با فرمانده انتظامی خوانسار مطرح شد:

شعار پلیس در نوروز ۹۳ امنیت، سلامت و نشاط ره آورد نظم و قانون

با تلاش و کوشش نیروی انتظامی خوانسار آمار وقوع جرم در سال ۹۲ در شهرستان خوانسار با کاهش ۳۵ درصدی رو به رو بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار)، در روزهای پایان سال ۹۳ و در ایامی که جمع کثیری از مردم در صدد مسافرت و استفاده از تعطیلات نوروز می باشند، یکی از دغدغه های مردم و به ویژه مسافرین حفظ امنیت می باشد، در همین راستا و با عنایت به موضوعات مبتلا به شهرستان در حوزه انتظامی و حفاظتی خبرنگار چشمه سار گفتگویی با فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار انجام داده است.

چشمه سار: لطفاً خودتان را معرفی نمائید.
ضمن تبریک فرا رسیدن ایام نورزو هم چنین عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه بنده سرهنگ دوم اروجی فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار هستم.

چشمه سار: وضعیت عمومی امنیت در شهرستان خوانسار به چه صورتی است
خوانسار شهرستانی مذهبی و فرهنگی و پرورش دهنده علما و فضلای بزرگی بوده است و الحمدالله مشکل خاص امنیتی نیزدر شهرستان وجود ندارد و بعضا برخی از جرائمی که وجود دارد با تلاش همکاران بنده مورد بررسی قرار می گیرد و مشکل خاص و عمده ای در بحث امنیت در شهرستان نداریم.

چشمه سار: در سطح استان از نظر امنیت در چه جایگاهی قرار داریم
شهرستان خوانسار از جایگاه نادری در بحث امنیت برخوردار است و جایگاه اول استان در بحث پیشگیری از جرائم را دارد.

entezami3
چشمه سار: همکاری مردم در شهرستان با نیروی انتظامی چگونه است و تعداد تماسهای مرکز ۱۱۰ چه تعداد بوده است.
مردم فهیم و شهید پرور خوانسار همکاری لازم را همواره با نیروی انتظامی شهرستان داشته اند و طی یازده ماه گذشته ۷۲۴۰ مورد تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ شهرستان گرفته شده است که از این تعداد ۲۲۹۹ مورد منجر به عملیات شده است و ۱۵۶۱ مورد مشاوره، راهنمایی و ارشاد انجام شده است و ۱۰۸۹ مورد نیز مراجعات حضوری و تشکیل پرونده صورت گرفته است که نسبت به زمان مشابه ۳۶ درصد افزایش در این زمینه داشته ایم.

چشمه سار: عمده ترین جرایم در شهرستان چیست.
در بحث جرائم در شهرستان مشکل خاصی وجود ندارد و بعضا جرائمی مانند مواد مخدر، سرقت های خرد و اختلافات جزئی خانوادگی و ملکی در شهرستان وجود دارد.

چشمه سار: در خصوص مبارزه با مواد مخدر در شهرستان چه اقداماتی انجام داده اید.
مواد مخدر از جرائم شاخص شهرستان است و بیشتر در روستاها به چشم می خورد، اما تلاش شبانه روزی همکاران بنده و طرح های نیروی انتظامی موجب شده است تا امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۷۴ درصد افزایش کشفیات را داشته باشیم و در مجموع کشفیات مواد مخدر سنتی ۱۷ کیلوگرم بوده است. البته این امر دلیل بر این موضوع نمی باشد که مردم شهرستان در این موضوع دخیل هستند، لکن با توجه به محور های مواصلاتی شهرستان نسبت به گلپایگان و استان های مرکزی از جمله اراک و الیگودرز موجب بروز این جرم در شهرستان شده است.

چشمه سار: همانگونه که اطلاع دارید آمار سرقت در شهرستان نسبتا بالا می باشد نیروی انتظامی در این خصوص چه اقدامات پیشگیرانه ای انجام داده است و در خصوص کشف سرقت ها چه اقداماتی صورت گرفته است.
در خصوص سرقت ها نیز سرقت به معنای خاص آن در شهرستان وجود ندارد اما با توجه به موقعیت طولی و باغ شهر بودن شهرستان سرقت هایی از خانه باغ ها صورت می گیرد که البته با توجه به افزایش طرح های و گشت های انتظامی و فعالیت پاسگاه های تابعه موجب شده است نسبت به زمان مشابه در سال گذشته با کاهش ۳۵درصدی سرقت در شهرستان مواجه باشیم و امیدواریم با تدابیری که در سال جدید در بحث امنیت اتخاذ خواهد شد این رقم با جلوگیری از سرقت و افزایش کشفیات کاهش یابد.

چشمه سار: نکات کلیدی و مهم در خصوص  پیشگیری از سرقت از منازل در روز هایی که مرم در مسافرت هستند را بیان فرمائید.
از شهروندان عزیز درخواست می شود ضمن رعایت کامل نکات ایمنی در منازل خود به هشدار های پلیس توجه کنند و از خالی گذاشتن محل سکونت خودداری نمایند و در عین حال همکاری تنگاتنگی نیز با پلیس داشته باشند. لازم به ذکر است که عوامل گشت انتظامی به صورت ویژه در شهرستان فعال می باشند و ما با شعار شما پلیس ما باشید از مردم شهرستان می خواهیم که همکاری بیشتری با پلیس داشته باشند.
entezami2
چشمه سار: همانطور که مطلعید پدیده ماهواره در شهرستان علیرغم آنکه هنوز وسعت چشمگیری نیافته اما به سرعت در حال رشد است بفرمایید در این خصوص نیروی انتظامی تاکنون چه اقداماتی انجام داده است
تدابیر ناجا برخورد ویژه در این خصوص است و در برنامه سال آینده درصدد اجرای طرح های نیروی انتظامی در این زمینه هستیم.

چشمه سار: در خصوص برخورد با بد حجابی در سطح شهرستان به خصوص در ایام تعطیلات نوروز چه طرحی دارید.
باتوجه به اینکه شهرستان خوانسار شهر مذهبی می باشد و تعداد چهار حوزه علیمه نیز در شهرستان وجود دارد مشکل خاص بدحجابی در شهرستان وجود ندارد، اما در ایام تعطیلات با توجه به افزایش جمعیت شناور و مسافر به شهرستان به خصوص در تفرجگاه ها تدابیر امنیتی با کمک گشت های پوششی دیده شده است،  خصوصا در پارک سرچشمه با گشت پلیس امنیت اخلاقی این موضوع نیز پیگیری جدی می شود.

چشمه سار: در بحث مبارزه با محصولات غیر فرهنگی چه اقداماتی صورت گرفته است.
محصولات غیر فرهنگی به ندرت در شهرستان وجود دارد وپلیس امنیت اخلاقی ما نیزدر این زمینه فعال است و سرکشی های همه جانبه ای در خصوص فروشگاه ها انجام داده می شود که خوشبختانه این معضل در شهرستان به ندرت وجود دارد، اما در بحث اسامی صنوف و فروشگاه ها مواردی بوده است که برخورد قضایی با آن شده است.

چشمه سار: در خصوص برخورد با جرایم چه کردید ؟ برخی مردم ناراحت هستند که متهم دستگیر می شود اما به راحتی آزاد می شود.
با توجه به این که نیروی انتظامی ضابط عام قوه قضائیه است تحت تعلیمات مقام قضایی نیروی انتظامی انجام وظیفه می نماید. در بحث کشف جرم و دستگیری نیروی انتظامی وارد عمل می شود اما جمع بندی پرونده و قرار صادره با مقامات قضایی می باشد.

چشمه سار: در برخی روستاهای شهرستان اهالی ساکن در روستا خواستار گشت دائم نیروی انتظامی  جهت  مقابله با سارقان و توزیع کنندگان مواد مخدر هستند در این خصوص نیروی انتظامی  چه اقداماتی انجام داده است.
با توجه به این که در فرماندهی انتظامی خوانسار یک کلانتری مرکز و ۲پاسگاه گلسار و کوهسار دایر است که کلانتری مرکز در خود خوانسار می باشد و ۶روستا تحت پوشش انتظامی پاسگاه های کوهسار و گلسار نیز هر کدام ۶ روستای شهرستان را به صورت ۲۴ساعته تحت حفاظت و پوشش دارند. هر دو پایگاه در بحث امنیتی مشکل خاصی ندارند ودر مورد پیشگیری از جرائم و کشف جرم و مواد مخدر با استفاده از طرح های انتظامی از طریق استان و شهرستان پیگیری های لازم صورت می گیرد و نیروی انتظامی پاکسازی نقاط آلوده و جرم خیز را با قوت و شدت پیگیری می کند.

entezami5
چشمه سار: در خصوص کاهش تصادفات و نهادینه کردن فرهنگ و قوانین رانندگی در شهرستان چه اقداماتی انجام داده اید.
در بحث تصادفات مشکل عمده شهرستان خیابان امام می باشد که در مواقعی با مشکلاتی در این قسمت در شهرستان روبه رو می شویم، علی رغم این که پلیس راهور به صورت شبانه روزی فعال می باشد و در حوزه درون شهری و برون شهری پوشش نیروی انتظامی وجود دارد ولیکن خیابان امام با توجه به این که ظرفیت این خیابان اندک است و تعداد خودروهای شهرستان نیز رو به ازدیاد می باشد و مکانی به عنوان پارکینگ نیز در این مسیر وجود ندارد هر از چندگاهی در این مسیر مشکلاتی به وجود می آید که در این خصوص در شورای اداری و شورای تامین شهرستان این مورد مطرح شده است که امیدواریم در سال آینده با تدبیر و فکر مسئولین این مشکل شهرستان نیز حل شود، البته با وجود اقدامات و تلاش های شبانه روزی پلیس راهور با افزایش ۲۰درصدی تصادفات در محور های درون شهری و برون شهری مواجه بوده ایم که امیدواریم با همکاری پلیس راهور و افزایش گشت های انتظامی این رقم کاهش یابد. هم چنین مشکل جاده برون شهری شهرستان در پیچ چال ماسین واقع در محور پاسگاه انتظامی روستای ویست که بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده است نیز از دیگر مواردی است که باید به آن اشاره شود که با احداث کمربندی این محور امیدواریم آمار تصادفات جاده ای شهرستان کاهش یابد.

چشمه سار: بهترین طرح های که از زمان فرماندهی شما در شهرستان از سوی پلیس اجرا شده است چه می باشد.
در خصوص طرح هایی که انجام می شود طبق دستورالعمل هایی که از سوی ناجا واستان صادر می شود و با تلاش و کوشش نیروی انتظامی و افزایش گشت های سیار و پوشش انتظامی توانسته ایم امسال کاهش ۳۵ درصدی را در وقوع جرم داشته باشیم و نسبت به کنترل جرائم خرد نیز تا حدودی اقدام شده است و تلاش داریم با فعال کردن گشت ها در سال آینده از سرقت های خرد پیشگیری کنیم.

چشمه سار: مهمترین دیدگاه های امنیتی و تدابیرشما در راستای پیشگیری از جرائم چیست.
با تعاملی که با مردم شهرستان خواهیم داشت و ارائه آموزش های همگانی با محوریت پلیس جامعه محور و پلیس محله محور و هم چنین تعاملات برون سازمانی به خصوص با مقامات قضایی،امام جمعه و تدابیرشورای تامین شهرستان و با کمک های همکاران خود بتوانیم نسبت به کاهش جرائم در شهرستان اقدام موثری داشته باشیم.

چشمه سار: عملکرد نیروی انتظامی را  در طول یکسال گذشته  تشریح نموده و آن را چگونه ارزیابی می کنید.
عملکرد نیروی انتظامی در سال جاری نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته مطلوب بوده است و با تلاش شبانه روزی همکاران در نیروی انتظامی و با پشتوانه امام جمعه و مقامات قاضایی شهرستان، فرماندار و نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و با همکاری سایر ارگان های دولتی امنیت در شهرستان خوب ارزیابی شده است و سعی بر این است که این امنیت به جایگاه احسن خود برسد.

چشمه سار: نیروی انتظامی برای سال ۹۳چه برنامه هایی دارد.
در سال ۹۳ عمده ترین برنامه ها بر اساس دستورات ناجا و استان می باشد که شامل کنترل ارازل و اوباش، جلوگیری از شرب خمر، کشفیات مواد محترقه و جلوگری از ورود مواد محترقه به شهرستان در خصوص چهارشنبه سوری، کنترل محله های آلوده و جرم خیز، جلوگیری از مزاحمت های ناموسی و برخورد اخلاقی با شهروندان و ارباب رجوع از عمده ترین اقداماتی است که نیروی انتظامی در سال ۹۳ پیش روی خود دارد.

چشمه سار: نقش رسانه ها و خصوصاً پایگاه های خبری در حوزه امنیت اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید.
با توجه به این که رسانه های گروهی در خصوص ارائه عملکرد و هشدارهای انتظامی می توانند نیروی انتظامی را یاری نمایند و در امر اطلاع به عموم به خصوص در بحث جرائم و عواقب سوئی که جرائم برای خانواده ها در پی دارد می توانند پلیس را یاری کنند مسلما نقش رسانه های گروهی و خبری در افزایش آگاهی و اطلاعات عمومی شهروندان بی تاثیر نیست.

چشمه سار: صحبت پایانی اگر دارید بیان کنید.
شعار نیروی انتظامی در ایام تعطیلات نوروزی (( امنیت، سلامت و نشاط ره آورد نظم و قانون)) می باشد و نیروی انتظامی دربرنامه های مختلف این ایام اعم از چهارشنبه سوری و تعطیلات نورزی در خدمت شهروندان می باشد و از مردم برای تامین امنیت و جلوگیری از جولان و اقدامات مجرمان یاری می خواهد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها