چاپ این خبر
کد خبر : 12934
۱۲:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۴
استان دار اصفهان خبر داد:

بخش های صنعت و کشاورزی این استان با کمبود سرمایه درگردش مواجه است

استاندار اصفهان گفت: این استان برای تامین سرمایه در گردش در بخش های صنعتی و کشاورزی، نیازمند تسهیلات بانکی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار چشمه سار به نقل از خبرگزاری ایرنا، رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران افزود: باید برای کاهش نرخ بیکاری در اصفهان تسهیلات و اعتباراتی که توسط شورای عالی اشتغال ابلاغ می شود افزایش یابد و در حداکثر میزان از آن ها استفاده شود.

وی از عملکرد دستگاههای اجرایی، کارگروه اشتغال و بانکهای استان انتقاد کرد و ادامه داد: در سال ۹۲، اختصاص ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای بخش صنعت، کشاورزی، مشاغل خانگی و شرکت های دانش بنیان استان توسط شورای عالی اشتغال تصویب شد اما فقط ۳۷ درصد این میزان به صورت عقد قرارداد پرداخت شد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: سیستم بانکی استان از ۱۳ هزار میلیارد ریال فقط هشت هزار میلیارد ریال را مصوب کرد و از این رقم نیز چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به صورت عقد قرارداد پرداخت شده است.

وی افزود: برای سال گذشته ۲۲ هزار میلیارد ریال طرح های اشتغالزایی به سیستم بانکی استان در قالب کارگروه ها معرفی شد.

زرگرپور با بیان اینکه این استان بالاترین میزان نیروهای متخصص و عنوان صنعتی بودن را داراست، اظهار کرد: عملکرد دستگاه ها و بانکهای استان به هیچ وجه قابل قبول نیست و نمی توان بهانه ای برای آن آورد.

وی تاکید کرد: به بانکهای استان سه ماه فرصت داده شد تا این وضع نابسامان را برطرف کنند.

استاندار اصفهان گفت: دستگاههای اجرایی که عملکرد مثبتی ندارند نیز باید وضعیت خود را با وزارتخانه های مربوط مشخص کنند.

زرگرپور متوسط نرخ بیکاری در کشور را بیش از ۱۱ درصد اعلام و اضافه کرد: نرخ بیکاری در اصفهان حدود ۱۲ درصد و بالاتر از متوسط نرخ کشوری است.

استان اصفهان با بیش از هشت هزار واحد صنعتی قطب صنعت کشور است.

بخش قابل توجهی از واحدهای صنعتی این استان به علت کمبود نقدینگی و نیز مشکلات اقتصادی دیگر کشور با کاهش تولید مواجه شده و شمار قابل توجهی نیز تعطیل است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها