چاپ این خبر
کد خبر : 13029
۱۲:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۵
هیئت وزیران تصویب کرد:

نرخ جدید حامل‌های انرژی ابلاغ شد

هیأت وزیران در راستای اجرای مرحله دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، نرخ جدید حامل‌های انرژی را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار چشمه سار به نقل از پانا، هیأت وزیران به استناد ماده «۱» قانون هدفمند کردن یارانه‌ها – مصوب ۱۳۸۸ – تصویب کرد: نرخ فروش بنزین، نفت گاز، انواع سوخت هواپیما، گاز طبیعی فشرده و گاز مایع مصرفی را تعیین کرد.

بر این اساس، نرخ بنزین موتور هر لیتر برای بخش حمل و نقل به ترتیب ۷۰۰۰ ریال (قیمت اول) و ۱۰۰۰۰ ریال (قیمت دوم) و بنزین سوپر هر لیتر ۸۰۰۰ ریال (قیمت اول) و ۱۱۰۰۰ ریال (قیمت دوم) تعین شد.

همچنین قیمت نفت گاز برای بخش حمل و نقل هر لیتر ۲۵۰۰ ریال (قیمت اول) و ۵۰۰۰ ریال (قیمت دوم) و نرخ نفت گاز کشاورزی (تا سقف ۱۰ میلیون لیتر در روز) ۲۵۰۰ ریال و نفت گاز کشاورزی (بیش از ۱۰ میلیون لیتر در روز) ۵۰۰۰ ریال تعیین شد.

بر اساس این مصوبه، قیمت نفت گاز برای بخش صنعت (تا سقف سه میلیون لیتر در روز) هر لیتر ۲۵۰۰ ریال و قیمت نفت گاز برای بخش صنعت (بیش از سه میلیون لیتر در روز) ۵۰۰۰ ریال تعیین شده است.

همچنین نرخ گاز طبیعی فشرده (CNG)، به ازای هر کیلوگرم در بخش حمل و نقل ۶۵۲۰ ریال، هر مترمکعب ۴۵۰۰ ریال و برای گاز مایع مصارف حمل و نقل هر کیلو ۶۵۰۰ ریال تعیین شد.

بر اساس این مصوبه، نرخ سوخت شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مسافربری به ازای هر لیتر برای پروازهای داخلی و خارجی ۵۰۰۰ ریال و شرکت‌های هواپیمایی ایرانی باربری به ازای هر لیتر برای پروازهای داخلی و خارجی بر اساس نرخ بین‌المللی تعیین شده است.

همچنین، نرخ‌های مقرر در این تصویب‌نامه با احتساب مالیات و عوارض متعلقه قانونی است.

میزان سهمیه‌های تخصیصی به گروه‌های مختلف به روال گذشته خواهد بود. این تصویب‌نامه از تاریخ ۱۳۹۳٫۲٫۵ لازم‌الاجراست.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها