چاپ این خبر
کد خبر : 1947
۱:۴۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۳۰

جدیدترین روش های دزدی بانکی و اینترنتی

هر روز با پیشرفت بانک داری اینترنتی و استفاده از کارت های شتاب، روش های جدید کلاه برداری نیز رواج پیدا می کند که توجه بیشتر ما را به منظور گرفتار نشدن در این دام ها را می طلبد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری چشمه سار به نقل از فرهنگ نیوز، در صف انتظار بانک نشستید. چند نفر مونده تا نوبتتون بشه.  زنی با حالت غمگین به شما نزدیک میشه.تقاضای کمک داره.گدا نیست. درخواستش اینه: مریض دارم.تو بیمارستانه.کارت بانکیم را جا گذاشتم. خیر ببینی،شماره کارتت را لطف کن،برادرم یه هفت میلیون به حسابتون بریزه،با کارتت بگیر مشکلم برطرف شه.

از اونجایی که دلسوزی از صفات اکثر مردم ماست، در برابر این درخواست سریعا شماره کارت را به شخص مقابل میدید و بعد از اطمینان از واریز و تحویل وجه به بانوی نالان! از انجام این عمل خداپسندانه بسیار راضی و خوشحالید. اما چند روز بعد با این عنوان به اداره آگاهی احضار میشید: مشارکت در کلاهبرداری!

اینجاست که بعد از مراجعه و یه سری توضیحات متوجه میشین که چه کلاه گشادی سرتون رفته وغیر از مکافات عمل، حداقل معادل همون مبلغ واریزی به حساب را باید به عنوان خسارت پرداخت کنید. توضیحات بیشتر را واگذار می کنم به فایل صوتی زیر که از رادیو جوان تهیه شده.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها