چاپ این خبر
کد خبر : 24902
۳:۲۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۴
از این پس هر ماه انجام خواهد شد:

بررسی تحلیلی مشکلات شهرستان خوانسار با پرونده های خبری چشمه سار

رسانه ها با دوری از نقش منفعلانه در برابر پدیده های آسیب زا در جامعه می توانند نقشی تعیین کننده در حل مسائل و رفع مشکلات داشته باشند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسارچشمه سار، گاهی اوقات چندین و چند موضوع دست به دست هم می دهند تا یک پدیده آسیب زا شکل بگیرد و این البته صرفا مختص شهرهای بزرگ نبوده و حتی شهرهای کوچک و روستاها را نیز دربرمی گیرد، در این میان نقش افراد و نظراتی که به تحلیل و بررسی ریشه ای موضوع می پردازند در جهت کاستن از بار منفی موضوع و یا حتی رفع و حل مسئله بسیار موثر و کارساز است.

در این بین رسانه ها با دوری از نقش منفعلانه در برابر این پدیده های آسیب زا می توانند نقشی تعیین کننده داشته باشند.

امروز ما در شهرستان خوانسار با مسائلی مواجه هستیم که باید با دیده تحلیل و ریشه یابی مورد بحث وبررسی قرار گیرند، تا به این وسیله هم به ابعاد فکری و در عین حال ابعاد اجتماعی و فرهنگی این موضوعات پرداخته شود.

استفاده مدیران و مسئوولان از ظرفیت نقد و تحلیل و ریشه یابی و حل مسئله توسط رسانه ها بدون دامن زدن به ابعاد منفی این موضوعات باید با ظرافت و همکاری دوجانبه مسئوولان و رسانه ها صورت گیرد.

رصد این موضوعات و انتخاب آنها به عنوان موضوعات تحلیلی که باید فکر مردم درباره آنها به راه درستی هدایت شود نقش و مسئولیت رسانه ها و مسئوولان را در استفاده از این ظرفیت چندین و چند برابر می کند.

از این لحاظ برای این که این حلقه اتصال بین مدیران و مردم برقرار شود ، رسانه تحلیلی خبری چشمه سار آماده دریافت موضوعات و مسائلی است که مسئوولان در شهرستان بیشترین درگیری را با آن دارند و دغدغه آنها شاید بیش از دیگر افراد در این موضوعات است.

از این رو در همین جا از همه مسئولان شهرستان و به ویژه مردم عزیز و فهیم خوانسار درخواست یاری نموده و برای انتخاب موضوعات مبتلا به که باید به صورت ریشه ای و تحلیلی به ان پرداخته شود و پیگیری مستمر آنها توسط این رسانه با کمک و همفکری و همیاری مجموعه مدیران شهرستان و به خصوص نظرات و پیشنهادات همشهریان عزیز که می تواند راهگشا و فتح بابی برای حل و رفع این موضوعات باشد خالصانه طلب یاری می نماییم و مطمئن هستیم که هدایت ها و راهنمایی های همه عزیزان در رسیدن به آن هدف عالی و خدایی که همان خدمت به مردم و کسب رضای الهی است روشنگر راه ما می باشد.

موضوعات مهمی که شاید با کمی فکر مدبرانه و راهبرد دوراندیشانه از بسیاری از هزینه ها کاسته و حتی بسیاری از ظرفیت های از دست رفته را باز می گرداند و مردم و مسئوولان شهرستان همواره نسبت به آنها دغدغه مشترک دارند.

رسانه تحلیلی خبری چشمه سار آمادگی هر گونه همکاری و تحلیل ریشه ای این موضوعات را داشته و از همه ظرفیت ها، استعدادها و توانایی های خود برای کمک به حل این مسائل استفاده خواهد نمود تا در نهایت مجموعه شهرستان و همشهریان عزیز خوانساری از آن منتفع شوند.

از این رو در نظر است هر ماه به بررسی یک معضل اجتماعی شهرستان پرداخته تا ان شاء الله با دقت و نظری که مسئوولان شهرستان در عرصه خدمت گزاری و حل مشکلات این شهرستان دارند این مشکلات شناسایی و مرتفع شوند.

از مسئوولان محترم شهرستان تقاضا داریم روحیه نقد پذیری حتی اگر سازنده نباشد را داشته باشند، چرا که این سایت هم می تواند یک تریبون آزاد برای بیان مشکلات مردم و هم زبان و بلندگوی مسئوولان در شرح و توجیه اقداماتشان باشد.

امیدواریم مسئوولان شهرستان و به ویژه نخبگان و اهل تحقیق ضمن توجه و دقت نظر در بررسی معضلات اجتماعی در پاسخگویی به درخواست های مردم فعال تر باشند و مردم شهرستان نیز از ارائه پیشنهادات و نظرات و انتقادات خود درباره معضلات در موضوعات مختلف دریغ ننمایند.

دیدگاه ها

باسلام من محمد علی احمدی هستم پس چرامشکلات مردم روستای لایجندرابررسی نمیکنید یکی از مشکلات مهمش انتن دهی گوشی لطفا جوابش روبدید

با سلام
دوست عزیزی که از روستای لایجند مخاطب چشمه سار هستید، مسلما یکی از اولویت های چشمه سار پرداختن به مسائل و مشملات روستاهای شهرستان است ، مسلما یکی از موضوعاتی که در آینده به عنوان پرونده خبری به ان پرداخته خواهد شد مشکلات روستاهای شهرستان می باشد.
به ما حق بدهید که در میان انبوهی از مسائل و کمبود وقت و نیرو مجبور باشیم این موضوع را در آینده بررسی کنیم، اما مسلم بدانید که این موضوع و سایر موضوعات مبتلا به روستاهای شهرستان از دغدغه های مسئولان سایت چشمه سار نیز می باشد.

باسلام
لطفا درمورد کارخانه چاب بزرگ خوانسار که دارد خاک میخورد و این همه هزینه شد تا جوانان غیور خوانساری بسر کار بروند گزارشی تهیه کنید ممنون

حتما ، ممنون از پیشنهادتون.

سلام و خسته نباشید خدمت شما
من ساکن روستای دوشخراط (بزرگترین روستای خوانسار)هستم.مشکلات زیادی توی این روستا هست .خواهش میکنم بازتاب بدبد ,شاید به گوش مسیولین برسه
۱٫نبود شبکه دیجیتال که باعث شده بیشتر جوون ها دنبال ماهواره باشن البته حقم دارن چون تا میخاد یه بازی فوتبال پخش بشه سریع شبکه سه پخش زنده را قطع میکنه و بجاش یه فیلم سینمایی میزارن ..مثلا یورو ۲۰۱۶ را ما یه دونه از بازیاشا ندیدیم.یا بازیای ملی و …. .چون دیجیتال نیست
۲٫نبود سالن ورزشی.با وجود اینکه اینجا جوون و نوجوون های زیادی داره ولی سالن ورزشی نداره .در حالی که روستاهای دیگه با وجود جمعیت خیلی کمتر دو تا دو تا سالن دارن…

باسلام و عرض احترام
به زودی با دهیارتوون قرار صماحبه می گذاریم.

ممنون از اطلاع رسانی شما

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها