چاپ این خبر
کد خبر : 25950
۳:۴۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲۳
رییس دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسارخبر داد:

رشد ۳۰ درصدی تولید مقالات علمی در دانشکده ریاضی و کامپیوتر

رییس دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار گفت: جایگاه علمی و پژوهشی این دانشکده در مقایسه با سال ۹۲ از ارتقاء نسبتا خوبی برخوردار بوده است و با حدود ۳۰درصد افزایش تولید مقالات علمی و شرکت در کنفرانس های کشوری و بین المللی در این زمینه پیشرفت خوبی داشته ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسارچشمه سار، در آستانه هفته پژوهش مهدی الیاسی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری از برگزاری نشست علمی با حضور اعضای هیئت علمی، اساتید و دانشجویان این دانشکده خبر داد.

وی افزود: به مناسبت هفته پژوهش جلسه سخنرانی با حضور اعضای هیئت علمی و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده برگزار می شود.

رییس دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار گفت: در این جلسه آخرین پژوهش ها و پروژه های علمی در رشته های ریاضیات مالی، رمزنگاری، آنالیز، آنالیز هارمونیک، آنالیز تابعی و گراف جبری مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اهداف علمی و پژوهشی این دانشکده خاطرنشان کرد: دانشکده ریاضی و کامپیوتر با هدف تلاش در جهت حرکت در مرزهای دانش و بروز بودن پژوهش و هم چنین انجام وظایف علمی خود در قبال جامعه و مسئولیتی که نسبت به فضای علمی در شهرستان خوانسار از لحاظ فرهنگ سازی علمی و پژوهشی به عهده دارد همواره در صدد ارتقاء پژوهشی و علمی دانشکده در شهرستان است.

وی هدف از برگزاری جلسات و سخنرانی های علمی به ویژه در هفته پژوهش را افزایش نشاط علمی در بین دانشجویان و اساتید بیان نمود و افزود: با توجه به اینکه ۱۵ درصد از اعتبارات باید به سمت پژوهش هدایت شود سعی بر این است تا اعتبارات دانشکده در جهت پژوهش سوق داده شود.

الیاسی گفت: جایگاه علمی و پژوهشی این دانشکده در مقایسه با سال ۹۲ از ارتقاء نسبتا خوبی برخوردار بوده است و با حدود ۳۰درصد افزایش تولید مقالات علمی و شرکت در کنفرانس های کشوری و بین المللی در این زمینه پیشرفت خوبی داشته ایم.

وی خاطر نشان کرد: دانشکده ریاضی امسال با اولین دوره از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد توانسته است تعدادپنج نفر از این دانشجویان را با راهنمایی اساتید این دانشکده فارغ التحصیل نماید.

وی افزود: در سال جاری در بخش تالیف و ترجمه نیز اعضای هئیت علمی این دانشکده ۳ عنوان کتاب در دست انتشار دارند که نیازمند حمایت مالی در این زمینه هستیم.

دیدگاه ها

سلام
حافظه ی برتر ایران و جهان را بشناسید…

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها