چاپ این خبر
کد خبر : 26031
۴:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲۵

گردشگری مذهبی اصفهان به عنوان محور گردشگری استان رونق می‌گیرد

استاندار اصفهان با تأکید بر رونق گردشگری مذهبی استان گفت: باید به عنوان محور اساسی گردشگری روی موضوع گردشگری مذهبی حساب باز شود و فعالیت مناسبی در این زمینه اجرایی شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسارچشمه سار به نقل از تسنیم، رسول زرگرپور پیرامون اهمیت توجه به موضوع وقف و موقوفات استان اظهار داشت: بیست و هفتم صفر به عنوان روز وقف در کشور نامگذاری شده و در پی آن نیز یک هفته به نام وقف نامگذاری شده است. امروز با هدف شناسایی موضوع وقف، اعلام اقداماتی که در هفته وقف صورت می‌گیرد و برنامه‌هایی که پیرامون آن انجام می‌شود، با مدیرکل اوقاف و همکاران آنها این جلسه برگزار شد.

اصفهان رتبه سوم موقوفات کشور را دارد

وی با بیان اینکه بر اساس اطلاعات ارائه شده بیش از ۱۳ هزار و ۶۰۰ موقوفه و بالغ بر ۷۱۸ بقاع متبرکه در استان وجود داشته که از این نظر رتبه سوم را داریم، افزود: پیشرفت‌های خوبی در این بخش اتفاق افتاده و بسیاری از موقوفاتی که تحت پوشش اداره اوقاف نبوده و به دلیل عدم مدیریت توسط اوقاف، گاهی اوقات مورد سودجویی قرار می‌گرفت، در طول چند سال گذشته احصا و تثبیت شده و متولیان خاص را برای آنها منظور شدند و این کار در نوع خود کار مهمی بوده است.

استاندار اصفهان بیان کرد: اداره‌کل اوقاف اصفهان پیرامون بقاع متبرکه اقدامات خوبی انجام داده و شروع به بازسازی تعدادی از این بقاع متبرکه کرده که برای ایجاد فضای مذهبی و به نوعی گردشگری مذهبی در استان ما مفید است و مردم نیز در اوقات فراغت خود به این بقاع رجوع کرده و از فضای مذهبی آنها استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه اداره‌کل اوقاف استان حرکت‌های فرهنگی خوبی در ارتباط با حفظ قرآن، ایجاد کلاس‌های عقیدتی مختلف و با در اختیار گذاشتن امکانات خود و بقاع متبرکه برای فعالیت‌های فرهنگی، بر عهده گرفته، خاطرنشان کرد: برخی از افراد سال‌ها در خانه خود مشغول به فعالیت هستند که ناگهان بخش قابل توجهی از هستی آنها به دلیل درگیری با وقف از اعتبار ساقط می‌شود بنابراین من از همکاران خود از اداره‌کل اوقاف خواستم که با موضوعاتی نظیر این مساعدت کنند چرا که آنها درگیر موضوعی شدند که خود مقصر آن نیستند.

زرگرپور ادامه داد: مسئولان اداره اوقاف نیز راهکاری داشتند که بخشی از خسارتی که به اینها به صورت ناخواسته وارد شده را جبران کرد.

گردشگری مذهبی اصفهان به عنوان محور گردشگری استان رونق می‌گیرد

وی گفت: از مسئولان اوقاف خواستیم که به دنبال تخلیه و بازپس‌گیری موقوفاتی که در اختیار ادارات خاصی مانند آموزش و پرورش و یا اداره‌کل ورزش و جوانان استان به صورت موقفی بوده نباشند و بیشتر مال‌الاجاره یا مبلغی را که باید به این صورت گرفته شود را از آنها دریافت کنند تا سبب اختلال در کار آنها نشود.

استاندار اصفهان با تأکید بر رونق گردشگری مذهبی استان خاطرنشان کرد: باید به عنوان محور اساسی گردشگری روی این موضوع حساب باز شود چرا که با ۷۱۸ بقاع متبرکه و بازسازی‌ها و فضاسازی‌های خوبی که انجام شده امکان فراهم‌کردن گرشگری مذهبی و توسعه و رونق آن بسیار فراهم شده که باید از آن حداکثر استفاده شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها