چاپ این خبر
کد خبر : 2658
۹:۴۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۳
به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

بیانیه جامعه اسلامی ورزشکاران استان اصفهان

مقام معظم رهبری پس از سفر رئیس جمهور به نیویورک ضمن حمایت و اعلام اعتماد مجدد به دولت منتخب مردم، استمرار تاکتیک ها را مجاز دانستند اما برخی از این تاکتیک ها را نابجا اعلام فرمودند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری چشمه سار به نقل ازصاحب نیوز،  بیانیه جامعه اسلامی ورزشکاران استان اصفهان به مناسبت ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی که دراختیار صاحب نیوز قرار گرفته است بدین شرح است:
در ماههای اخیر، و با استقرار دولت یازدهم، بطور طبیعی گفتمان و ادبیات متفاوت با گذشته، از سوی دولتمردان و سکانداران دستگاه دیپلماسی شنیده شد؛ ادبیاتی که در قبال آن، مواضع افراط و تفریط گونه ای از سوی برخی جریانات سیاسی اتخاذ گردید.

مسلم است که سیاست های کلی نظام را بر طبق قانون اساسی، رهبر معظم انقلاب تعیین می کنند و هر دولتی باید بر اساس ریل گذاری رهبری حرکت کند. امری که رئیس دولت یازدهم نیز بر آن تاکید کرده است. اما برای نیل به اهداف کلان و محقق ساختن استراتژی های کلی، تاکتیک ها و روش های مختلفی قابل بکارگیری است و این، همان تغییر لحن و گفتمان در دولت هاست.

رهبر عزیز انقلاب اسلامی بر همین اساس در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر استراتژی های کلان، ضمن حمایت از تاکتیک ها و ابتکارات دولت یازدهم، اعتماد خود به مذاکره کنندگان جدید کشور را اعلام فرمودند تا دولت جدید بتواند در فضایی امن و آسوده خاطر، و البته با چشم های کاملا باز و هوشیار، پیش رود و منافع کشور را تضمین کند. و این همان بود که در تعبیر رهبر انقلاب نرمش قهرمانانه خوانده شد.

مقام معظم رهبری پس از سفر رئیس جمهور به  نیویورک  ضمن حمایت و اعلام اعتماد مجدد به دولت منتخب مردم، استمرار تاکتیک ها را مجاز دانستند اما برخی از این تاکتیک ها را نابجا اعلام فرمودند تا به دولتمردان هوشیاری دهند که در اتخاذ تاکتیک ها نیز فریب نخورند. و از جمله هشدارهای ایشان آن بود که دولتمردان آمریکا قابل اعتماد نیستند.

مجموعه آنچه در ماههای اخیر رخ داده، و زمزمه هایی که در خصوص حذف شعار مرگ بر آمریکا مطرح شده است – که اگر به تائید حضرت امام هم رسیده باشد باز هم یک تاکتیک در آن مقطع زمانی بوده – برخی افراد واداده و یا مشتاق به آمریکا و برخی تحلیلگران ساده اندیش را به این تصور غلط انداخته است که با حذف ۱۳ آبان و مراسم انقلابی آن، می توان چراغ سبزی به دشمن نشان داد تا بهانه جویی هایش را کم کند. این عده، به تاریخ اسلام نیز رجوع کرده و مواردی همچون صلح پیامبر اسلام (ص) با کفار را بعنوان نمونه مطرح می کنند. اما اشتباه این افراد که برخی از آنان اینک به دولت یازدهم پیشنهاد تحریم یوم الله ۱۳ آبان را می دهند در آنست که تصور کرده اند “مرگ بر آمریکا” تنها یک شعار تاکتیکی است که می تواند در بستر زمان حذف گردد. اما اینان سخت در اشتباه اند. “مرگ بر آمریکا” یک تاکتیک نیست، یک استراتژی اسلامی و انقلابی است.

“مرگ بر آمریکا” نه مرگ بر ملت آمریکا و نه حتی مرگ بر همه دولتهای آمریکاست. “مرگ بر آمریکا” “مرگ بر سلطه طلبی و مرگ بر استکباری گری است. و هم از این روست که یوم الله ۱۳ آبان را نه روز ملی مبارزه با آمریکا که “روز ملی مبارزه با استکبار جهانی” نامیده اند. از ساده اندیشان داخلی می پرسیم: نماد تام و تمام کدام دستگاه حاکمیتی، و کدام شیوه حکومتی مستکبرانه است؟ کدام دولتی در جهان، در قرن بیست و یکم، به خود اجازه لشکرکشی، جنگ افروزی، تحریم و تهدید ملتها، و توطئه و ترور و خشونت می دهد؟ آری! بخشی از این رفتارها در برخهی دولتها هست اما تنها کشوری که صریح و بی پروا، روش های قرون وسطایی را در قبال ملت های ضعیف و درمانده بکار می گیرد، ار تروریسم دولتی رژیم اشغلگر فلسطین حمایت می کند، منافع ملی خود را هزاران کیلومتر دورتر از خاک خود و به بهای ریختن خون های فراوان تعریف می کند آِا غیر از دولت آمریکاست؟

حمایت از دیپلماسی نرم دولت یازدهم و نرمش قهرمانانه مورد اعتماد رهبر انقلاب حتی در مقابل آمریکا نیز قابل درک و در صورت اجازه رهبری قابل پذیرش است اما کرنش و نرمش ذلیلانه، و اعلام رسمی درماندگی در مقابل دولتی که همچنان بر طبل تحریم و تهدید می کوبد آیا جز عقب نشینی و به هدر دادن منافع ملی و اسلامی ایرانیان است؟

“مرگ بر آمریکا” مرگ بر طاغوت است. و ۱۳ آبان روز مبارزه با طاغوت هاست. ما فرزندان آن پیر جماران هستیم که مبارزه با کفر و شرک را منوط به زمان و مکان نمی دانست و اگر هم روزگاری ناگزیر شد برای حفظ مصلحت اسلام، حسن وار جام زهر سر کشد، اما به ما آموخت که این جام زهر، مقدمه ای است برای قیام حسینی (ع)، و این جام زهر یک تاکتیک است برای حفظ موضع و مترصد فرصتی مناسب بودن برای حماسه ای عاشورایی نه یک استراتژی کلان و همیشگی. و امروز دیگر روزی نیست که “صلح امام حسن (ع) رخ دهد، اینجا اگر دشمن فشار آورد عاشورا به پا خواهد شد.” و فرمود: و فرمود: ” آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است. با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر این که آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد…” (امام خمینی)
ما فرزندان آن رهرو حسین (ع) هستیم که مبارزه با ظلم را – که نماد فعلی آن آمریکاست – یک استراتژی دائم انقلاب اسلامی اعلام کرد و فرمود: “بندگان خدا راحتی راحت طلبان را بر خود حرام، و مُحرِم به احرام شهادت شده بودند و عزم را جزم کردند تا نه تنها بنده زرخرید امریکا و شوروی نباشند، که زیر بار هیچ کس جز خدا نروند. آمده بودند که دوباره به محمد – صلی الله علیه و آله و سلم – بگویند که از مبارزه خسته نشده‌اند و به خوبی می‌دانند که ابی سفیان و ابی لهب و ابی جهل برای انتقام در کمین نشسته‌اند” و فرمود: ” ما مظلومین همیشه تاریخ، محرومان و پابرهنگانیم. ما غیر از خدا کسی را نداریم. و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم بر نمی‌داریم.” (از پیام امام به کناسبت کشتار حجاج بیت الله الحرام)

و در آخرین گام های حیات پربرکت اش یک بار برای همیشه این فریاد را در گوشمان زمزمه کرد: ” ما می‌گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم.”
پس تا شرک و کفر هست، یوم الله ۱۳ آّان هم هست، و مبارزه هست، و “مرگ بر استکبار” و “مرگ بر آمریکا” هست و ما هستیم که رهبر عزیز انقلابمان فرموده اند: ” تا ذهن مردم از شعار مرگ بر آمریکا پر است تسلط دوباره‌ی آمریکا بر این کشور ممکن نیست.”

جامعه اسلامی ورزشکاران استان اصفهان  ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر یوم‌الله ۱۳ آبان از آحاد مختلف مردم غیور و همیشه در صحنه استان به خصوص ورزشکاران و قهرمانان، مربیان، داوران و پیشکسوتان ورزش و نیز جوانان غیور و متعهد و انقلابی استان می‌خواهد تا با وحدت و همدلی حول رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ( مدّ ظلّه العالی) با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی ضد استکباری ۱۳ آبان ماه هرگونه توطئه و دسیسه های دشمنان خارجی و داخلی را به بهترین شکل خنثی نمایند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها