چشمه سار

تکمیل پروژه های آبرسانی خوانسار تا سه ماهه اول سال ۹۴

کدخبر: 28523
بهمن ۱۶, ۱۳۹۳ در ساعت ۵:۵۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسارچشمه سار، حمید چیت چیان با حضور در جلسه شورای اداری شهرستان خوانسار ضمن ابراز خرسندی از حضور بین مردم و مسئولان این شهرستان اظهار کرد: تمام اعضای هیئت دولت با صرف انرژی، عقل و تدبیر همه تلاش خود را جهت خدمت به مردم و برای غلبه بر مشکلات مصروف می دارند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش دولت جهت تکمیل پروژه ها و طرح های آبرسانی شهرستان گفت: وزارت نیرو تلاش خواهد نمود تا در سه ماهه نخست سال ۹۴ پروژه ها و طرح های آبرسانی شهرستان را تکمیل نماید.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: در خصوص تسریع درتکمیل و راه اندازی پروژه فاضلاب خوانساردولت اعتباراتی به این پروژه اختصاص خواهد داد اما نکته مهم این است که به دلیل محدودیت اعتبارات انتظار داریم با توجه به حضور سرمایه گذاران و با کمک مصوبات قانونی شورای اسلامی شهر از کمک مردم و سرمایه گذاران بومی شهرستان خوانسارجهت حل مسئله استفاده شود.

چیت چیان با تاکید بر تخصیص بخشی از پساب صنایع در شهرک صنعتی و هم چنین تکمیل پروژه قمرود تصریح کرد: انتظار این است که با کمک مدیران صنایعی که قصد سرمایه گذاری در این بخش را دارند و هم چنین با استفاده از مصوبات شورای شهر بخشی از سرمایه و اعتبارات مورد نیاز این پروژه ها توسط مردم تامین شود.

وی افزود: در خصوص فرسودگی شبکه انتقال آب شهرستان نیز اولویت دولت رفع محرومیت در مورد شهرهایی است که از وجود شبکه انتقال آب محروم هستند.

وزیر نیرو گفت: با توجه به اینکه کشور ما دچار خشکسالی و کم آبی است لذا توجه به شیوه های جدید آبیاری به جای روش های سنتی باید در اولویت باشد.

وی افزود: شهرستان خوانسار با توجه به سابقه فرهنگی و دینی خود از لحاظ علمی و شرعی باید در استفاده از شیوه های نوین آبیاری و صرفه جویی در مصرف آب در کشور پیش قدم باشد.

نماینده دولت در شهرستان خوانسار خاطر نشان کرد: در جلسه هیئت دولت که بعد از ظهر پنج شنبه در اصفهان با حضور رئیس جمهوربرگزار خواهد شد سعی می شود تمامی طرح ها و پروژه هایی که مسئولان شهرستان خوانساردر جلسه شورای اداری آن را مطرح نمودند به سمع اعضای هیئت دولت و رئیس جمهور رسیده و نسبت به حل و رفع آنها اقدام شود.

وی افزود: موارد و مسائلی که در ارتباط با وزارت راه و سایر وزارتخانه های دیگر در جلسه شورای اداری مطرح شد و هم چنین در نامه تنظیم شده مسئولان شهرستان به رئیس جمهور نیز قید شده است به وزارتخانه های مربوطه انتقال داده خواهد شد.

گفتنی است از جمله طرح ها و پروژه هایی نیمه کاره شهرستان که در جلسه شورای اداری و با حضور وزیر نیرو مطرح شد تکمیل پروژه فاضلاب خوانسار، تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه، پروژه آب قمرود، تخصیص پساب فاضلاب صنعتی در شهرک صنعتی، رفع فرسودگی شبکه انتقال آب شهرستان، تامین اعتبار تونل بویین خوانسار، تکمیل دوبانده های خوانسار، اختصاص اعتبار به کمربندی شهرستان، تبدیل شدن روستای ویست به شهر، توجه به خوانسار و گلپایگان در تقسیمات جدید کشوری، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خوانسار و گلپایگان، ایجاد خط آهن، تاسیس درمانگاه تامین اجتماعی و توجه به وضعیت بهداشت و درمان و پزشک متخصص در خوانسار بود که مقرر شد وزیر نیرو در جلسه هیئت دولت موارد را مطرح و پیگیری لازم جهت تکمیل پروژه ها و طرح های شهرستان صورت پذیرد.