چاپ این خبر
کد خبر : 29483
۱:۳۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۴
امام جمعه خوانسار گفت:

حوزه های علمیه و علما در مبارزه با مواد مخدر نقش تبیینی و روشنگرانه دارند

امام جمعه خوانسار گفت: حوزه های علمیه، طلاب و روحانیون شهرستان نسبت به برخورد با پدیده شوم اعتیاد و مواد مخدر حساس هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسارچشمه سار، حجت الاسلام رسول خواجه کریمی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با تاکید بر نقش موثر حوزه های علمیه و ائمه جماعات در تبیین و روشن نمودن معضلات و آسیب های مواد مخدر برای جامعه اظهار کرد: سیاست کلی حوزه های علمیه تبیین و روشن گری و ترسیم جوانب مثبت و منفی امور و به ویژه مسائل اجتماعی است.

وی افزود: در اسلام نیز تخدیر و هر آنچه که موجب ضرر برای انسان باشد به اتفاق نظر مراجع حرام است و دفع ضرر برای انسان عاقل واجب است.

حجت الاسلام خواجه کریمی گفت: پل طلایی و ساده گذر مواد مخدر از جنوب شرق آسیا به اروپا ایران است و البته کارهای زیادی نیز برای مبارزه با مواد مخدر در کشور صورت گرفته است اما به دلیل گستردگی مسئله این اقدامات کافی نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: علت عمده روی آوردن افراد به مواد مخدر و اعتیاد ناآگاهی، غفلت، بیکاری، معضلات اجتماعی، سردرگمی و به بن بست رسیدن است.

امام جمعه خوانسار گفت: حوزه های علمیه در شهرستان همواره به دنبال این بوده اند که این معضل در لایه ها و اقشار مختلف جامعه تبیین شود.

وی افزود: در خصوص معضل اعتیاد و مواد مخدر نیز روحانیون با استفاده از ظرفیت مساجد و منابر و با پرداختن به جزئیات این معضل در صدد تبیین و روشن کردن آن برای مردم بوده اند.

مسئول حوزه علمیه باقر العلوم خوانسار خاطر نشان کرد: سیره و روش حوزه های علمیه در این زمینه همواره همین بوده است و همیشه هشدارهای فراوانی از سوی علمای شهرستان و حوزه های علمیه در این زمینه به مردم داده شده است.

وی افزود: نحوه ورود حوزه ها برای حل این معضل نیز برقراری ارتباط و ارشاد و راهنمایی افراد و خانوادهای درگیر با این مسئله و بیان آثار شوم اعتیاد است.

امام جمعه شهرستان خوانسار با تاکید بر عدم شناخت بیشتر مردم با انواع و اقسام مواد مخدر صنعتی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم شناخت بسیاری از مردم و حتی مسئولان و روحانیون نسبت به انواع و اقسام مواد مخدر صنعتی کار تبیین و روشن نمودن مسئله دشوار شده است.
نماینده ولی فقیه در شهرستان خوانسار با اشاره به برخی از اقدامات توجیهی و روشنگری حوزه های علمیه در زمینه مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: از جمله اقدامات حوزه های علمیه در این خصوص به ویژه در زمان اعزام مبلغ ارائه جزوه های آموزشی به روحانیون جهت روشن نمودن مضرات و آسیب های مواد مخدر برای مردم است.

وی افزود: مبارزه با مواد مخدر باید فراگیر شود و از جنبه حاکمیتی خارج شده و مردم وارد عرصه مبارزه عملیاتی با این معضل شوند.

حجت الاسلام خواجه کریمی گفت: متاسفانه سن اعتیاد به شدت پایین آمده است و حتی در میان زنان نیز این مسئله به چشم می خورد.
وی افزود: مبارزه با این پدیده شوم نیاز به بسیج عمومی دارد و اگر مردم نسبت به جوانب آن آگاهی یابند به سمت اعتیاد و مواد مخدر نمی روند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها