چاپ این خبر
کد خبر : 30183
۱۰:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۶

مسئولان منابع طبیعی استان اصفهان زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند‌

مسئول نمایندگی در سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: مسئولان منابع طبیعی استان زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند و از این بابت توجه بیشتر به پوشش گیاهی حائز اهمیت است‌.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسارچشمه سار، حجت‌الاسلام مجتبی کوچک‌زاده اظهار کرد: دین اسلام جزو معدود ادیانی است که به بحث محیط‌زیست و پوشش گیاهی بسیار سفارش کرده است.

وی بیان کرد: خداوند در قرآن کریم به مسلمین سفارش کرده است که در راستای آبادانی زمین گام بردارند، اما متأسفانه برخی از مسلمین به مسائلی چون محیط‌ زیست توجه ندارند و با سهل‌انگاری خود باعث آتش زدن جنگل‌ها هم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تأکید کرد: امروز فضای سبز، مراتع، جنگل‌ها و پوشش گیاهی برای زندگی ما انسان‌ها حائز اهمیت هستند، چنانچه که نفس و زندگی ما به حیات درختان وابسته است.

وی با تشریح وظایف ادارات مختلف سازمان جهاد کشاورزی چون اداره فضای سبز و آبخیزداری، تصریح کرد: مدیریت صحیح پیرامون استفاده بهینه از آب باران، مهار آب‌های شیرین و توجه به پوشش گیاهی و فضای سبز لازم برای ادامه زندگی راهگشا‌ست.

کوچک زاده افزود: امروز با توجه به محدودیت‌ها در منابع، استفاده از حداقل آب برای تولید حداکثر محصول ممکن باید سرفصل امور کشاورزان قرار گیرد.

وی با انتقاد از اینکه عده‌ای از افراد سودجو با بریدن درختان و نهال‌ها برای درست کردن ذغال، گفت: در حال حاضر در اصفهان هشت منطقه بحرانی چون نائین، برخوار، اردستان، نطنز، کاشان، اصفهان و خور وجود دارد که با وزیدن اندک باد، گردوغبار حاصله از آن زندگی ساکنین آن مناطق را مختل می‌کند‌.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ابراز کرد: فرهنگ‌سازی در امر درخت‌کاری و توجه به پوشش گیاهی امری حسنه است و باید بیش ‌از پیش به آن توجه کرد.

وی با اذعان به اینکه مسئولان منابع طبیعی استان زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند، گفت: جلوگیری از پیشروی بیابان در استان و افزایش پوشش گیاهی با ایجاد جنگل‌های دست‌ساز امری ضروری است.

منبع : فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها