چاپ این خبر
کد خبر : 31247
۱۱:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۱۵
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان؛

خوب است همه بدانند هیچ توافق نامه، بیانیه و مذاکره ای نمی تواند روحیه ضد استکباری ملت ایران تغییر دهد

محسن آنالوئی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان اظهار داشت: به نظر من سیاست های گذشته کاملا با سیاست خارجی امروز ما متفاوت است در گذشته سیاست مقاومت بر دیپلماسی لبخند غالب بود ولی امروز این گونه نیست.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسارچشمه سار به نقل از صاحب نیوز، محسن آنالوئی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان اظهار داشت: به نظر من سیاست های گذشته کاملا با سیاست خارجی امروز ما متفاوت است در گذشته سیاست مقاومت بر دیپلماسی لبخند غالب بود ولی امروز این گونه نیست.

وی تاکید کرد:یکی از نکاتی که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اولا توافق بیانیه یا هرچیزی دیگری که در روابط بین المللی امضا می شود به معنای این نخواهد بود که از آرمان ها و اصول انقلاب خود که یکی از اصلی ترین آنها مبارزه با استکبار است عقب نشینی بکنیم یعنی مذاکره ترفندی برای حذف شعار های ضد استکباری و از جمله مرگ بر آمریکا و اسرائیل و انگلیس نمی شود چه خوب است مسئولین کشور و دیگر کشور ها بدانند روحیه ضد استکباری ملت ایران تغییر نخواهد یافت.

وی بیان داشت: به نظر می رسد بیانیه روز گذشته برخی از مسائل فنی و هسته ای کشور که حاصل دست رنج دانشمندان و اگر بخواهم دقیق تر بگویم حاصل خون این عزیزان بود (به نقل کارشناسان امر باید بگویم )در حال عقب نشینی از این دستاورد ها هستیم که اگر چنین باشد مورد پذیرش ملت ایران نخواهد بود. لازم است تیم مذاکره کننده بر آرمان ها و اصول ملت پافشاری بکند.

انالویی تصریح کرد:قطعا توافقی که رفع تحریم های ظالمانه را در چندین مرحله دنبال کند مورد پذیرش رهبری و ملت نیست و بایستی به صورت شفاف به یک مرحله ای بودن توافق و رفع تحریم ها در سطوح مختلف تاکید شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به موافقان و منتقدین این بیانیه توصیه می کنم صبور تر باشند چرا که برداشت ها هنوز از این بیانیه متفاوت است لذا کمی باید سعه صدر داشت تا حقیقت این بیانیه و تفسیر صحیح آن مشخص شود البته ما قطعا علاقه داریم تفسیر وزیر خارجه خودمان را باور کنیم ولی باید به واقعیت ها هم توجه لازم را داشت.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها