چاپ این خبر
کد خبر : 34673
۴:۴۳ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۳/۱۳
ناگفته های یک ثبت نام:

ماجرای پروژه ای که دیگر دولتی نیست

صنعتی که کمترین میزان گردش سرمایه را دارد چطور شد که سر از خوانسار درآورد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، در جریان ثبت نام، آموزش و ادعای استخدام در بزرگ ترین چاپخانه خاورمیانه در خوانسار تعدادی از همشهریان خوانساری با اطمینان از این موضوع که پروژه ای با این وسعت و اندازه هیچ شک و شبهه ای در آن نیست اقدامات اولیه برای ثبت نام در این کارخانه را انجام دادند.

یک منبع آگاه در این باره در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: طی مرحله اول اقدام به ثبت نام ۵ نفر مهندس شد و مدتی بعد ۵ نفر دیگر نیز ثبت نام شدند و از آنها خواسته شد که طی ۲ دو روز مدارک گذرنامه و روادید خود را جهت عزیمت به کشور آلمان و گذراندن دوره آموزشی در آن کشور آماده کنند.

این منبع آگاه ادامه داد: این افراد حتی سند منازل خود را رهن چاپخانه کرده و امضاء محضری دادند و از آنها تعهد گرفته شد تا نسبت به آموزش هایی که به آنها داده می شود مدت ۵ سال برای کارخانه کار کنند.

وی افزود: اما این دوره هیچگاه در کشور آلمان برگزار نشد و پس از طی ۲ ماه که حرف و حدیث هایی در شهرستان در مورد پروژه شنیده شد یک دوره صوری در تهران برای این افراد برگزار شد.

این منبع آگاه اضافه کرد: به ادعای مسئولان پروژه قرار بود برای ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر نیرو اشتغال زایی مستقیم و برای ۲ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شود.

این منبع آگاه خاطر نشان کرد: آنچه که اتفاق افتاد این بود که این پروژه را در ابتدا یک تیم دولتی شروع کرد اما سرمایه گذار کل مجموعه و پروژه را به دست گرفت و از حالت دولتی به کاملا خصوصی تبدیل شد.

وی افزود: زمانی که دلار افزایش یافت مسئولان پروژه منتظر ماندند ببینند چه اتفاقی می افتد و اظهار کردند که صرفه اقتصادی ندارد در حالی که به طور کلی بخش نشر و صنعت چاپ کمترین میزان گردش سرمایه را دارد اصلا مشخص نیست برای چه از ابتدا تصمیم به راه اندازی پروژه ای با این وسعت آن هم در شهر کوچکی مانند خوانسار گرفته اند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها