چاپ این خبر
کد خبر : 34829
۶:۴۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
سرمایه گذار ناز می کند، مردم چوب آن را می خورند؛

اولویت ما استفاده از بنای احداث شده چاپخانه است

فرماندار خوانسار: آنچه که امروز اهمیت دارد استفاده از زیربنای احداث شده برای تولید و اشتغال است

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، سید حسن شفعتی درباره پروژه چاپخانه خوانسار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: دلایل اصلی که سرمایه گذار برای توقف این پروژه ذکر می کند بحث تحریم ها، افزایش قیمت دلار و عدم توجیه اقتصادی پروژه است.

وی افزود: مجموعه فرمانداری و مسئولان شهرستان پیگیری های گسترده ای را انجام داده اند تا این مقدار زمین اختصاص داده شده به پروژه احیا شود و کار تولیدی و اشتغال در آن انجام پذیرد.

فرماندار خوانسار گفت: در سفر رئیس جمهور به استان و حضور نماینده دولت یازدهم در شهرستان تلاش شد تا با حضور سرمایه گذار یا نماینده وی مشکلات این پروژه رفع شود اما سرمایه گذار از این موضوع استقبال نکرد.

وی خاطر نشان کرد: با چندین سرمایه گذار در این باره صحبت شده است و سرمایه گذاران خوانساری برای به دست گرفتن این پروژه اعلام آمادگی کرده اند و مقدمات کار برای واگذاری پروژه به سرمایه گذار یا سرمایه گذاران دیگر فراهم شده است و قیمت های کارشناسی شده برای واگذاری اعلام شده تا سرمایه گذار بر اساس این قیمت ها تصمیم گیری کند.

شفعتی با تاکید بر اشتباه هایی که درباره این پروژه صورت گرفته است تصریح کرد: برای گرفتن مجوز این پروژه عجله شد چرا که پروژه ای با این وسعت و حجم نه برای منطقه و نه برای خاورمیانه توجیه ندارد و جوابگو نیست.

وی افزود: این پروژه کارشناسی شده نبود و این مقدار زمین متناسب برای این پروژه نیست، اما آنچه که امروز اهمیت دارد استفاده از زیربنای احداث شده برای تولید و اشتغال است.

دیدگاه ها

چاپخانه رویاها
۱۳۹۴/۳/۱۶ ۲۰:۳۸
حدود ۵سال پیش و در اوج شکوه دولت آقای احمدی نژاد بود که طرح احداث بزرگترین چاپخانه صنعتی کشور در خوانسار با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با حمایت و لابی های بعضی از رجال خونساری و غیر خونساری جنبه اجرائی به خود گرفت

همان زمان هر مسئول دولتی که می رسید علی الرغم علم به خصوصی بودن این پروژه آن را از افتخارات دولت معرفی کرده و هر روز وعده تازه ائی در خصوص زمان افتتاح این طرح ملی می داد.

متاسفانه سایت وزین چشمه سار در مقاله ائی در تاریخ ۱۳ خرداد ۹۴ با نوعی جریان سازی مطبوعاتی و تحریف واقعیت مدعی دولتی بودن این پروژه در روز اول (در دولت قبل) و خصوصی شدن آن در حال حاضر(دولت فعلی) شده حال آنکه با اندکی جستجو در اخبار مرتبط با این پروژه کاملأ معلوم می گردد که این طرح با سرمایه بخش خصوصی در حال احداث بوده و در هیچ زمانی مدرکی دال بر دولتی بودن این پروژه وجود نداشت ولی بواسطه تبلیغات سنگین مسئولان دولت قبل در خصوص این پروژه بعضی از افراد به اشتباه این پروژه را دولتی تصور نمودند،این پروژه که در حال حاضر به جمع طرح های کلنگ خورده و نیمه تمام دولت قبل پیوسته و مانند باری عظیم بر دوش دولت روحانی سنگینی می کند حاصل بی تدبیری های دولت گذشته و وعده های پوچی بود که دولت داش محمود به مردم و سرمایه گذاران می داد.

امروز هم مردم خونسار و هم سرمایه گذار نگون بخت این پروژه در دام وعده های پوچ دولت قبل گرفتار شده اندو هیچ چاره ائی جز انتظار معجزه و گشایش ندارند.البته فراموش نکنید که این پروژه در سال ۹۰ و ۹۱ با بحران افزایش قیمت دلار مواجه شد و تمام نقشه های موسسان آن نقشه بر آب شد و امروز هم با وجود مشکلات فعلی بعید می دانم که به این زودی ها گشایشی در کار این پروژه صورت پذیرد.

به هر حال توقع من از ارباب جراید علی الخصوص مسئولان سایت چشمه سار آن است که با انعکاس صحیح واقعیت ها به این موضوع پرداخته و خدای نکرده با تحریف واقعیت موجبات تطهیر مقصران اصلی این خرابکاری را فراهم نیاورند.

سید شهاب میرشفیعی

با سلام و عرض ادب و احترام؛
اولا نظر شما به عنوان یک شهروند خوانساری در این زمینه کاملا محترم است، اما در هر حال سایت چشمه سار نیز این حق را برای خود محفوظ می داند تا پاسخ خود را نسبت به نظر جنابعالی داده و لذا با کسب اجازه از استاد بزرگوارجناب آقای صدیقیان نظر حضرتعالی را در خبر مربوط به چاپخانه اورده و در همین جا پاسخ تان داده خواهد شد.

ثانیا در نظر تان اظهار داشته اید که از ارباب جراید علی الخصوص مسئولان سایت چشمه سار انتظار آن است که با انعکاس صحیح واقعیت ها به این موضوع پرداخته و خدای نکرده با تحریف واقعیت موجبات تطهیر مقصران اصلی این خرابکاری را فراهم نیاورند.
تظر شما در این زمینه کاملا صحیح است و ما قصد هیچگونه تطهیر افرادی که در این پروژه وارد شده اند و حالا زیر با مسئولیت آن نمی روند نیستیم و بالعکس در صدد ان هستیم تا پاسخ گوی مردم محجوب و صبور خوانسار باشند. سوالات ما از این دوستان بسیار زیاد و خدا را شاهد می گیریم که قصد سایت چشمه سار چیزی جز اعاده حقوق مردم خوانسار نیست. مردمی که تنها جرمشان حجب و صبر است و از کسی سوال نمی کنند چون به مسئولانشان اعتماد کامل دارند که پیگیر این مسئله و صدها مسئله دیگر که معضلات خوانسار است می باشند.
ثالثا این جفای بزرگی است که برخی بزرگواران بدون دانستن تلاش های شبانه روزی مجموعه دست اندرکاران سایت چشمه سار ، این سایت و مجموعه ان را متهم به جریان سازی ان هم نه از نوع مثبت بلکه منفی در جهت منافع افرادی که منفعت شخصی خود را به منافع جمع و ملت ترجیح می دهند بدانند.

رابعا اگر مسئله چاپخانه خوانسار مطالبه همه مردم و حتی شهرستان های همجوار است باید رسانه ها به خصوص سایت ها و وبلاگ های اثر گذار سهرستان به جای پرداختن به موضوعات فرعی و احیانا نه چندان مهم که به حال مردم شهرستان نفعی ندارد به چنین موضوعاتی از این دست بپردازند و حق رسانه ای که به عهده شان است به جای اورند.
امروز خوانسار به سایت های و وبلاگهای گل و بلبل نیاز ندارد به مجموعه ای از سایت ها و وبلاگ هایی محتاج است که کمی از درد مردم و مطالبات به حق انها را پیگیری کنند.
خلاصه این که سایت چشمه سار وابسته به هیچ جریان و حزب سیااسی نیست وابسته به درد مردم شهرش است و از هر دولت و حزب سیاسی که انتقادی داشته باشد رک و پوست کنده بیان می کند.

در هر حال سایت چشمه سار صمیمانه از اظهار نظر شما شهروند گرامی قدردانی می کند و به عنوان یک انتظار ساده نیز بیان می دارد که در صورت هر گونه انتقاد و نظر و پیشنهاد می توانید ان را در قسمت نظرات سایت درج فرمایید و مسلم بدانید با حفظ شئونات اخلاقی و رعایت حقوق نظر دهنده و خوانندگان نظر ، نظرو پیشنهاد و اتنقاد شما منعکس می شود، اما در هر حال باز هم شما مختار هستید که در هر سایت و یا وبلاگی درباره چاپخانه و یا هر معضلی که سایت چشمه سار در باره آن مطلبی درج کرده نظر خود را درج فرمایید.

مویذ و منصور باشید

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها