چاپ این خبر
کد خبر : 35057
۱۲:۴۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
اما و اگرهای یک پروژه نا تمام:

میرمحمدی: پروژه چاپخانه خوانسار کارشناسی شده نبود

اکثر پروژه های تولیدی کشوربه دلیل این که در ابتدا کار کارشناسی روی آنها صورت نمی گیرد محکوم به توقف می شوند واین مسئله نشان می دهد که تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در ایده اولیه از نظر متخصصان و کارشناسان استفاده نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در مورد چاپخانه خوانسار اظهار کرد: اگر به یاد داشته باشید در زمانی که کلنگ افتتاح پروژه چاپخانه در خوانسار به زمین زده شد در همان مقطع نیز درباره پروژه فولادسازی در شهرستان صحبت هایی شد که به دلیل کارشناسی نبودن طرح فولادسازی در خوانسار در همان بدو امرپروژه منتفی شد، در مورد پروژه چاپخانه نیز دقیقا به همین علت پروژه متوقف شده است.

وی افزود: اکثر پروژه های تولیدی کشوربه دلیل این که در ابتدا کار کارشناسی روی آنها صورت نمی گیرد محکوم به توقف می شوند چرا که در ابتدای امر طرح تولیدی را با موقعیت جغرافیایی منطقه، مسائل حمل و نقل، محصول نهایی و چندین و چند موضوع دیگر مورد توجه قرار نمی دهند و به این موضوعات توجه نمی شود و مطالعات کافی روی طرح انجام نمی گیرد با مشکل مواجه می شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به چند مجموعه تولیدی موفق در کشور که با وجود بحران سخت اقتصادی هم چنان به کار تولیدی ادامه می دهند افزود: پروژه هایی مانند پروژه چاپخانه خوانسار نشان می دهد که تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در ایده اولیه از نظر متخصصان و کارشناسان استفاده نمی کنند و بخشی از مشکلات تولیدکنندگان و تولید در کشور به همین علت بازمی گردد.

وی خاطر نشان کرد: در این پروژه نیز علاوه بر این علت، سرمایه گذار با قول های مساعدی که به وی داده شده بود برای احداث کارخانه در خوانسار پیش قدم شد اما با تغییر دولت عملا آن قول ها منتفی شد.

دیدگاه ها

این مسئولین هستند که به زور این کار ها را درخواست میکنند و در زمان افتتاح بوق و کرنا میکنند و وعده چهارصد اشتغال میدهند و عکس میگیرند پس فردا در مورد تونل هم نماینده بعدی میگوید کازشناسی نبوده (پروژه تونل که به گفته مسئولین مهم است هیچ نقطه مهمی را به هم وصل نمیکند و هیچ گره گوری رفع نمیکند و به زور طومار مردمی و فشار مسئولین بدون کارشناسی آغاز شد)

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها