چاپ این خبر
کد خبر : 36173
۲:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۴
نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس:

پروژه چاپخانه خوانسار مصداق زمین خواری نیست

از آنجایی که ساختمان ساخته شده چاپخانه از کاربری صنعتی به کاربری دیگری تغییر ماهیت نداده و مسئله تصرف منابع طبیعی نیز در کار نیست این پروژه از مصادیق زمین خواری به شمار نمی رود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس با اشاره به این مطلب که پروژه چاپخانه خوانسار مصداق زمین خواری نیست اظهار کرد: به هر ترتیب این کارخانه احداث شده و از آنجایی که روی زمین آن کار عملیاتی صورت گرفته است و ساختمان برای امر تولید در آن احداث شده و موضوع اصلی نیز تولید بوده است نمی توان آن را مصداق زمین خواری دانست.

سید محمد حسین میرمحمدی گفت: چون ساختمان احداث شده برای تولید و اشتغال استفاده می شود و از کاربری صنعتی به کاربری مسکونی و یا رانت و فروش تغییر ماهیت نداده و در عین حال مسئله تصرف منابع طبیعی نیز در کار نیست این پروژه از مصادیق زمین خواری به شمار نمی رود.

رئیس کمیته مبارزه با زمین خواری کمیسیون اصل نود مجلس با تاکید بر این مطلب که از مصادیق زمین خواری تصرف منابع طبیعی، ورود به حریم رودخانه، جنگل و یا تغییر کاربری زمین های کشاورزی در حاشیه شهرها است تصریح کرد: به هر حال کارخانه در مجموعه شهرک صنعتی احداث شده و از آنجایی که وعده های داده شده به سرمایه گذار تحقق نیافته، سرمایه گذار رقبتی به ادامه کار ندارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری مبنی بر اقدامات نماینده مجلس برای ترغیب سرمایه گذار به ادامه کار خاطر نشان کرد: چندین نوبت با سرمایه گذار تماس گرفته و صحبت شده است اما در ارتباطات اخیر سرمایه گذار دیگر پاسخ تماس ها را نداده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها