چاپ این خبر
کد خبر : 41419
۱۰:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۰۷/۳۰

مروری بر زندگی و وصیتنامه لاله سرخ زینبی

شهید مسلم خیزاب یکی دیگر از شهدای حرم است که به تازگی پیکر مطهر آن توسط مردم اصفهان تشییع شده است که پدر وی به روایت زندگی و وصیتنامه شهید پرداخته است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، پدر شهید مسلم خیزاب اظهار کرد: مسلم اوایل جنگ به دنیا آمد و کودکی‌اش همزمان با هشت سال دفاع مقدس بود؛ از همان بچگی علاقه شدیدی به امام داشت و بعدها هم حضرت آقا را به عنوان مرجع تقلید انتخاب کرد.

وی با اشاره به ویژگی‌های شاخص شهید خیزاب از شهدای مدافع حرم افزود: این فرد در دوران دانش‌آموزی، در کل منطقه ما نمونه بود و هنوز هم کسی در سطح او پیدا نمی‌کنید.

خیزاب خوشرویی، مهربانی و خانواده دوستی را از دیگر ویژگی‌های این شهید دانست و گفت: در مورد کار جدیت داشت، حتی در وصیت‌نامه‌اش به همکاران گفته بود در ساعت اداری به مراسم ترحیم من نیایید و در صورت آمدن، مرخصی بگیرید.

پدر شهید خیزاب ادامه داد: زمانی که درسش تمام شد، خودم پیشنهاد فعالیت در سپاه را دادم و او هم استقبال کرد؛ این‌گونه بود که وارد سپاه شد و همیشه از این انتخاب راضی و خوشحال بود.

خیزاب با اشاره به مجروحیت فرزندش گفت: چندسال قبل طی درگیری‌های سپاه با گروهک پ‌.ک‌.ک دچار مجروحیت شد و چند ترکش به او اصابت کرد.

وی ادامه داد: ما زمانی که از مجروحیتش باخبر شدیم، تقریباً بهبود پیدا کرده بود و متوجه شدیم در نشست و برخاست دچار مشکل می‌شود و اصلاً نگذاشت ما مطلع شویم؛ وقتی پرسیدیم چرا خبر ندادی؟ در جواب گفت، «شما نمی‌توانستید کاری کنید و به همین خاطر فقط باعث ناراحتی شما می‌شدم».

پدر شهید مسلم خیزاب دفن پیکر فرزند شهیدش را غیر از شهر قهجاورستان که از توابع اصفهان و زادگاه شهید است، بسیار سخت خواند و تصریح کرد: مسلم در وصیت‌نامه محل دفنش را گلستان شهدای شهر اصفهان ذکر کرده بود، به همین جهت و علی‌رغم اصرار همشهریان، طبق وصیت‎نامه پیکر را در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپردیم.

وی در پایان شهادت فرزندش را مدال افتخاری بر سینه خود دانست و تأکید کرد: پسرم سرباز اسلام بود، خود من هم رزمنده دفاع مقدس بودم، در حال حاضر به خوبی موقعیت مملکت و اسلام را می‌دانیم و مطیع امر مقام ولایت و جان برکف این انقلاب، هر زمان که امر ایشان صادر شود در صحنه حاضر هستیم.

به گزارش فارس، شهید پاسدار مسلم خیزاب از رزمندگان اصفهانی مدافع حرم حضرت زینب(س) حین انجام فعالیت مستشاری در درگیری با گروه‌های تروریستی تکفیری در شمال غربی سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در وصیت‌نامه این شهید آمده است، «پشتیبانی از ولایت فقیه بر هر امر دیگری واجب است».

فارس

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی پایگاه خبری چشمه سار اینجا کلیک کنید.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها