چاپ این خبر
کد خبر : 44774
۱۰:۰۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۷

قدرت خرید کارگران ۱۹۲ درصد کاهش یافت

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با اشاره به اینکه بحث عقب ماندگی مزدی را در جلسات شورای عالی کار دنبال می‌کنیم گفت:بعدازظهر امروز در جلسه شورای سه جانبه ملی،بحث عدد و رقم مطرح نیست بلکه تنها حول ماده۴۱ قانون کار بررسی‌ها را ادامه خواهیم داد.

 به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم،  فرامرز توفیقی با اشاره به اینکه بحث عقب ماندگی مزدی را در جلسات شورای عالی کار دنبال می‌کنیم، افزود: عقب ماندگی مزدی سال گذشته تا حد کمی جبران شد و امسال قصد داریم با توجه به توان بنگاه‌ها این موضوع را مجدداً‌پیگیری کنیم.

مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران گفت: از سال ۸۳تا۹۲ حدود ۱۹۲ درصد کاهش دستمزد نسبت به قدرت خرید مردم داشتیم. در روز چهارشنبه نمایندگان کارگری صحبت هایی پیرامون سبد معیشت کارگران ارائه کردند و مقرر شد گزارشی برای جلسه بعدازظهر امروز ارائه شود.

توفیقی بیان کرد: جلسه امروز بررسی مزد ۹۵ به صورت منسجم‌تر است. شورای سه جانبه ملی به صورت تخصصی بحث مزد را در دستور کار دارد و در این زمینه مذاکراتی بین نمایندگان کارگران و کارفرمایان انجام خواهد شد.

وی افزود: درخواست تشکل های کارگری این است که افزایش حق مسکن سال ۹۴ که مصوبه شورای عالی کار را دارد در هئیت وزیران بررسی شود و سپس وارد دستمزد سال ۹۵ شویم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها