چشمه سار

برگزاری هفتمین کنگره شهدای روحانی و طلبه استان/ شهید شاخص امسال حجت الاسلام بشارت

کدخبر: 46333
بهمن ۵, ۱۳۹۴ در ساعت ۱۰:۰۰ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، حجت الاسلام رضا غفاری پور در نشست خبری امروز پیرامون برگزاری اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه استان با اشاره به آیه سوره فصلت که به تشریح ویژگی های شهدا می پردازد، عنوان کرد: نقش روحانیت و طلبه به گواه تاریخ در همه صحنه‌های انقلاب و نظام پیشتازانه بوده است.

وی با اشاره به تعداد بالای شهدای قشر روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نسبت به سایر اقشار جامعه، گفت: براساس آخرین آمار بنیاد شهید تعداد شهدای روحانی ۲٫۵ برابر سایر اقشار است به این ترتیب که بالغ بر ۴هزار و ۵۵۷ نفر روحانی به شهادت رسیدند و از این تعداد ۵۹۰ شهید متعلق به استان اصفهان هستند.

دبیر اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه استان تصریح کرد: براساس منشور روحانیت و فرمایشات امام راحل، خون پاک شهدای روحانی افق فقاهت را گلگون کرده است، در دوران دفاع مقدس براساس آمار و اطلاعات بنیاد شهید، یک ششم جمعیت روحانیت به شهادت رسیده اند.

وی تاکید کرد: از سال ۸۸ تا به امروز براساس رسالت خود پیرامون زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، ۶ اجلاسیه استانی شهدای روحانی برگزار شده است و امسال در روز ۸ بهمن ماه، هفتمین کنگره آن برگزار می شود.

غفاری پور ابراز کرد: این کنگره با همکاری مشترک با حوزه های علمیه اصفهان و تاکیدات زعیم حوزه علمیه اصفهان، آیت الله العظمی مظاهری و امام جمعه اصفهان آیت الله طباطبایی نژاد برگزار می شود.

وی عنوان کرد: هفتمین اجلاسیه شهدای روحانی و طلبه باسخنرانی حجت الاسلام سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و حضور خانواده معزز شهدای روحانی و اساتید حوزه های علمیه در ناحیه مقاومت بسیج امام صادق برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان در توضیح تولیدات فرهنگی پیرامون اجلاسیه شهدای روحانی، بیان کرد: براساس رسالت فرهنگی خود، کتاب شاهدان ۱و ۲ و جلوه جلال مبتنی بر زندگی نامه شهید روحانی جلال افشار در سال‌های گذشته و برای اجلاسیه امسال، کتاب« زندگی مبارزه، دولت و ملت» پیرامون شهید شاخص روحانیت امسال شهید حجت الاسلام بشارت تهیه شده است.