چاپ این خبر
کد خبر : 50656
۱۰:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۱/۵
نه از مراسم تجلیل خبری بود و نه از پیام تبریک؛

اصلاً خبردار شدید ورزش بانوان اصفهان سهمیه المپیکی گرفت؟

عدم واکنش مسئولان ورزش بانوان استان اصفهان نسبت به کسب سهمیه المپیکی رشته تیراندازی توسط گلنوش سبقت الهی را می‌توان نمونه انفعالی دانست که چند سالی است گریبان گیر ورزش بانوان این استان شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، در سالی که گذشت، اتفاقی به وقوع پیوست که در تاریخ ورزش این استان بی سابقه بود اما برخلاف تصور برآیند قابل توجهی نداشت و متولیان ورزش نصف جهان ساده از کنار این رخداد بزرگ عبور کردند.

در رقابت‌های تیراندازی هند که آخرین مرحله انتخابی المپیک محسوب می‌شد، گلنوش سبقت الهی موفق شد در ماده تپانچه به سهمیه المپیک دست پیدا کند که از چند جهت منحصر به فرد به شمار می‌آید.

1454132462722_102

اول اینکه: ورزش اصفهان تاکنون سابقه کسب سهمیه المپیکی در بخش بانوان را نداشته است و سبقت الهی اولین بانوی اصفهانی است که با کسب سهمیه در این رویداد بزرگ شرکت خواهد کرد، البته سابقه حضور بانوان ورزشکار اصفهانی در المپیک به حدود سه دهه قبل باز می‌گردد اما در آن زمان بحث کسب سهمیه و جواز ورودی وجود نداشت.

دوم اینکه: تاکنون ورزشکاران اصفهانی در رشته‌هایی همانند کشتی، وزنه برداری و تکواندو و قایقرانی سهمیه المپیکی دریافت کرده‌اند اما در رشته تیراندازی برای مرتبه اول این اتفاق به وقوع پیوست.

سوم اینکه: رشته تیراندازی در ادوار اخیر المپیک، همواره نماینده داشته است اما در رشته تپانچه، سبقت الهی برای نخستین بار موفق به کسب سهمیه شد.
مجموع اتفاقات بالا موجب شد تا کسب سهمیه المپیکی گلنوش سبقت الهی اهمیت قابل توجهی داشته باشد اما بر خلاف تصور این افتخار آفرینی، برآیند خاصی نداشت و به سادگی از این رخداد عبور کردند که این عدم واکنش به ویژه از سوی مسئول ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان عجیب بود.

این در حالی بود که انتظار می‌رفت در حوزه ورزش بانوان مانور ویژه ای بر روی این اتفاق صورت گیرد اما در عمل حتی پیام تبریکی هم از سوی شاکری فرد رئیس گروه هماهنگی ورزش بانوان اداره کل بر روی خروجی پایگاه خبری ورزش اصفهان نرفت، ضمن اینکه برخلاف انتظار مراسم تقدیر و تجلیلی نیز برای سبقت الهی برگزار نشد.

عدم واکنش مسئولان ورزش بانوان استان اصفهان نسبت به کسب سهمیه توسط سبقت الهی را می‌توان نمونه انفعالی دانست که چند سالی است گریبان گیر ورزش بانوان این استان شده است. قبل از شاکری فرد، حدود سه سالی صدیقه کعبی زاده مسئولیت ورزش بانوان اصفهان را برعهده داشت که سمت وی تا سطح معاونت بانوان اداره ورزش و جوانان نیز ارتقا پیدا کرد.

کعبی زاده به واسطه روحیه خاصی، تمایل زیادی به دیده شدن داشت که رسانه ای بودن نیز بخشی از روحیه مورد اشاره وی بود و تمایل زیادی داشت تا در کانون توجهات قرار بگیرد. کعبی زاده به واسطه این روحیه در تمام نشست‌های خبری پر تعداد دکتر خدابخش نیز در کنار وی حضور داشته و پاسخ گوی سؤالات خبرنگاران می‌شد.

کعبی زاده پس از رفتن از اداره ورزش و جوانان استان اصفهان به فدراسیون والیبال رفت و در حال حاضر نیز در فدراسیون جودو، پست نایب رئیسی را برعهده دارد.

اشاره به دوران حضور کعبی زاده از آن جهت صورت گرفت که اگر کسب سهمیه سبقت الهی در دوران مسئولیت وی در اصفهان رخ داده بود، رفتارهایی به شدت متفاوت تر از عکس العمل های فعلی شاکری فرد داشت و برگزاری برنامه‌هایی نظیر نشست خبری و مراسم تجلیل و تقدیر به طور حتم انجام می‌شد اما شاید از بدشانسی سبقت الهی بود که سهمیه گرفتن وی در دوران شاکری فرد به وقوع پیوست.

با این همه می‌توانیم امیدوار باشیم که در سال جدید انفعال شاکری فرد و حوزه بانوان ورزش استان کمتر از سال‌های گذشته باشد و حداقل با برگزاری مراسم تجلیل و بدرقه سبقت الهی، انگیزه ای برای سایر بانوان ورزشکار ایجاد کنند و باعث ایجاد دلسردی و بی انگیزگی در حوزه ورزش بانوان در سطح استان شوند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها