چاپ این خبر
کد خبر : 51262
۸:۳۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
کارشناس و تحلیل گر سیاسی:

بحث موشکی بهانه ای برای نگه داشتن تحریم ها و افزایش فشار علیه ملت ایران است

امروز دولتمردان آمریکا به خوبی از مواضع رهبر و نظام ایران در قبال استفاده از کلاهک و بمب هسته ای آگاه هست ولی به راه انداختن شانتاژ خبری پیرامون آزمایش موشکی ایران برای تضعیف قدرت دفاعی است و بحث موشکی بهانه ای برای نگه داشتن تحریم ها و افزایش فشار علیه ملت ایران است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، محمود معلمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، در بیان تحلیل و ارزیابی خود از فرار رو به جلو چهار کشور غربی و در راس آنها آمریکا برای ادعا مبنی بر نقض برجام توسط ایران به دلیل آزمایش موشکی و پیگیری برای محکوم کردن ایران در شورای امنیت اظهار کرد: چنانچه مسئولین و دولتمردان دولت یازدهم به نامه رهبر معظم انقلاب پیرامون برجام و مسائل هسته ای توجه و در آن راستا اقدام می کردند، کار به اینجا نمی رسید.

وی با بیان اینکه رهبری در نامه خود خطاب به رئیس جمهور فرمودند، هر نوع تحریمی تحت هر عنوان و به هر شکل ممکن از منظر ما نقض برجام محسوب می شود، گفت: اما از زمانی که دولتمردان ایران و کشورهای ۵+۱ ادعای اجرای برجام را کرده اند، به بهانه های مختلف علیه ایران تحریم های متعددی را انجام داده اند که متاسفانه هیچ واکنش مناسب قاطعانه ای از سوی دولتمردان و دستگاه دیپلماسی ایران انجام نگرفت.

*برای غر ب و آمریکا علیه ایران حد یقفی وجود ندارد

کارشناس و تحلیل گر سیاسی تصریح کرد: عدم پاسخ قاطعانه دولتمردان ایرانی باعث گستاخی بیشتر و جسارت غرب علیه نظام و ملت ایران شده است، به تعبیر رهبر معظم انقلاب برای غرب و آمریکا علیه ایران حد یقفی وجود ندارد، حرص، طمع و گستاخی از خصایص استکبار است.

وی عنوان کرد: بحث موشکی ربطی به قطعنامه ها ندارد چرا که مربوط به امینت کشور است و هر عقل سلیمی بر ارتقا و افزایش توان امنیتی کشور تایید می کند و احیانا اگر مقابله ای با دشمنان لازم باشد، به موقع صورت گیرد.

معلمی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها وغرب به دنبال کاهش و تضعیف قدرت دفاعی ایران هستند چرا که آنها طرح بزرگی از مدت ها قبل برای تغییر جغرافیای منطقه دارند که فدرالی کردن عراق و سوریه در همین راستا است ولی در مقابل اهداف خود قدرت و توان نظامی و دفاعی ایران را می بینند و براین اساس درصدد تضعیف قدرت دفاعی ایران به هر بهانه ای اعم از هسته ای و آزمایشات موشکی هستند.

وی اذعان کرد: امروز دولتمردان آمریکا به خوبی از مواضع رهبر و نظام ایران در قبال استفاده از کلاهک هسته ای و بمب هسته ای آگاه هست ولی به راه انداختن شانتاژ خبری پیرامون آزمایش موشکی ایران برای تضعیف قدرت دفاعی است، بحث موشکی بهانه ای برای نگه داشتن تحریم ها و افزایش فشار علیه ملت ایران است.

معلمی افزود: متاسفانه در داخل کشور عده ای از افراد غرب گرا و انقلابیون فرسوده مواضع تندتر از دشمن پیرامون بحث موشکی می گیرند و بابیان اظهاراتی چون اینکه دنیای فردا، دنیای مذاکره است و نَه موشک، درصدد همراهی با غرب هستند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها