چاپ این خبر
کد خبر : 52003
۱۰:۵۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
روزشمار تعیین سرنوشت یک پروژه:

بزرگ ترین چاپخانه خاورمیانه، ملک طلق یا امانت مردم خوانسار

از ظواهر امر مشخص است که دیگر پروژه ای به نام پروژه چاپخانه خوانسار مطرح نیست و محوطه احداث شده با تغییر کاربری به تولید محصول دیگری اختصاص داده خواهد شد.

چشمه سار– سردبیر/ افتتاح پروژه چاپخانه خوانسار که در وهله اول به عنوان بزرگ ترین چاپخانه خاورمیانه مطرح شد با فراز و فرودهای فراوانی همراه بود.

پروژه ای که در ابتدا امیدهای فراوانی را در خوانسار و حتی شهرهای همجوار ایجاد کرد اما، مشکلاتی از جمله تحریم های بین المللی مانع از ادامه روند افتتاح چاپخانه شد.

هر چند که سرمایه گذاری در این پروژه خود با اما و اگرهای فراوانی رو به رو است و سوالات بسیاری در مورد دلایل اصلی سرمایه گذاری در پروژه ای که شرایط مکانی آن به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد وجود دارد، اما به هر تقدیر چند سوله در زیربنایی به مساحت ۲۶ هزار مترمربع احداث شده است و سرمایه ای به این وسعت در انتظار اقدام مسئولان است.

در پس احداث و حتی توقف این پروژه عظیم می توان تاحدودی ردپای مسائل سیاسی را نیز یافت، اما در هر صورت تعیین تکلیف این پروژه تبدیل به یک خواست عمومی شده است و مصلحت مردم شهرستان را نباید فدای ملاحظات و بهره برداری های سیاسی نمود.

منابع موثق اعلام کرده اند که بر اساس توافق به عمل آمده در ۶ ماه گذشته با سرمایه گذار چاپخانه مهلت ۶ ماهه ای به وی داده شده است تا برای تعیین تکلیف پروژه تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.

البته شنیده ها حاکی از آن است که سرمایه گذار تصمیم به تغییر کاربری و ایجاد کارخانه تولید دارو گرفته است و تعدادی از سوله های احداث شده را به این موضوع اختصاص خواهد داد.

در هر صورت از ظواهر امر مشخص است که دیگر پروژه ای به نام پروژه چاپخانه خوانسار مطرح نیست و محوطه احداث شده به تولید دارو اختصاص داده خواهد شد.

در این میان با تغییر کاربری کارخانه سوالاتی نیز در ذهن ایجاد می شود از جمله این سوال که تکلیف نیروهای ثبت نام کرده و آموزش دیده در پروژه چاپخانه خوانسار چه می شود؟ و اگر قرار است کارخانه با ظرفیت تولید دارو در شهرستان ایجاد شود برای چه تعداد افراد ایجاد اشتغال خواهد کرد؟ و چه زمانی شاهد افتتاح این کارخانه خواهیم بود؟

به طور مسلم سوالات فراوانی در این باره وجود دارد که امیدواریم مسئولان شهرستان همان گونه که تاکنون با سعه صدر و بردباری پاسخ گوی این سوالات به مردم بوده اند از این پس نیز جوابگوی سوالات و مطالبات مردم در این باره باشند.

در سالی که با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیز نامگذاری شده است و در شرایطی که دغدغه بیشتر مسئولان جذب سرمایه گذار و رفع مشکلات اقتصادی و زیربنایی شهرستان با کمک سرمایه گذاران است باید از هر اقدامی که موجب جذب و جلب نظر سرمایه گذاران برای رونق اقتصادی شهر می شود استقبال کرد و در عین حال زمینه و شرایط در شهرستان به گونه ای رقم بخورد که سایر سرمایه گذاران از ورود به زمینه های سرمایه گذاری در خوانسار احساس امنیت کنند، البته نه آن مقدار که زمین ها و اراضی خوانسار را ملک طلق خود محسوب کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها