چاپ این خبر
کد خبر : 53862
۱۲:۰۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان خبر داد:

فعالیت ۱۰ مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا در استان اصفهان

– مدیر کل تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: تاکنون ۱۰ مدرسه دخترانه و پسرانه علوم و معارف اسلامی صدرا در سطح استان دایر شده و حدود دو هزار دانش آموز دختر و پسر در آنها مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از مهر، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی  در دیدار با آیت‌الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه در کاشان اظهار داشت: استان اصفهان به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام دارای شهرهای مطرحی همچون کاشان، آران و بیدگل، نجف آباد، شهرضا و غیره در امور دینی و پرورش نخبگان علمی و فرهنگی است.

وی با بیان اینکه بر این اساس تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز باید در حوزه‌های قرآنی و دینی تبلیغ معارف اهل‌بیت‌(ع) در سطح دنیا و جهان اسلام فعالیت‌های موثری داشته باشد، ابراز داشت: سازمان تبلیغات اسلامی مولود انقلاب اسلامی است که در تیرماه سال ۶۰ به فرمان امام خمینی(ره) با هدف ساماندهی و نظارت راهبردی و حوزه تبلیغ دین تأسیس شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با شرحی از فعالیت‌های این سازمان تاکید کرد: براساس اساسنامه و اسناد بالادستی موجود در این سازمان، گروه‌های مخاطب متعددی در حوزه تبلیغ دینس با این سازمان در ارتباط هستند که شبکه شامل ائمه جمعه و جماعات، امام جماعت مساجد، مدارس، ادارات و مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها، مبلغان و غیره از این جمله هستند.

یک چهارم ظرفیت سازمان تبلیغات برای فعالیتهای قرآنی در نظر گرفته شده است

وی جامعه قرآنی شامل مجموعه مؤسسات قرآنی، خانه های قرآن روستایی و شهری، حافظان و قاریان و گروه های مختلف قرآنی، مربیان قرآن در رده ها و سطوح مختلف را از دیگر حوزه‌های فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و گفت: در واقع دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی اصیل‌ترین نهاد قرآنی در سطح کشور است که بر محور مباحث آموزشی این حوزه فعالیت دارد و یک چهارم ظرفیت این سازمان برای فعالیتهای قرآنی در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام اروجی ابراز داشت: همچنین تشکل‌های دینی شامل هیئت‌های مذهبی، جامعه مداحان خواهر و برادر، انجمنهای اسلامی و کانونهای فرهنگی تبلیغی از دیگر حوزه های فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی هستند.

توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی از بسترهای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است

وی با بیان اینکه توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی یکی از بسترهای ویژه و موثر حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است، گفت: تعریف درست از سرمایه، نگهداشت و استفاده بهینه از آن از اصول اجتناب ناپذیر اقتصادی مقاومتی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان ابراز داشت: از آن‌جا که مهم‌ترین سرمایه کشور جوانان هستند و مدارس علوم و معارف اسلامی در راستای آشنایی نسل جوان در بستر معارف دینی به حفظ سرمایه‌های ارزشمند انسانی و پرورش نیروی مدیریتی معتقد به مبانی دین مبین اسلام و مکتب ناب تشیع گام برمیدارد، این مدارس نیز در این تعریف جای می‌گیرند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۴۰ دبیرستان علوم معارف صدرا در کشور تاکید کرد: از این تعداد ۱۰ دبیرستان علوم معارف صدرا در ۵ شهرستان استان اصفهان شامل اصفهان، کاشان، نجف آباد، شهرضا، خوانسار و لنجان فعالیت دارند و حدود دو هزار دانش آموز دختر و پسر در آنها مشغول به تحصیل هستند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها