چاپ این خبر
کد خبر : 54303
۸:۳۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۶

شرط دولت برای پرداخت وام به صنایع/طرح‌ها باید تا اسفند تکمیل شوند

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه طرح‌های نیمه‌تمامی که مشمول دریافت وام از دولت می‌شوند باید تا پایان ۹۵ تکمیل شوند، گفت: این واحدها به لحاظ مدیریت بازار نباید مشکل داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از مهر، محسن صالحی‌نیا گفت: آن دسته از واحدهای صنعتی که مشمول حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه پرداخت تسهیلات تکمیل طرح‌های نیمه تمام می‌شوند، باید متعهد باشند که تا پایان سال ۹۵ طرح‌های خود را تکمیل کرده، ظرفیت‌های خالی خود را به ظرفیت‌های فعال برسانند و در نهایت، مشکلی هم از لحاظ دانش فنی، ظرفیت و توان مدیریت بازار نداشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: وزارت صنعت این تسهیلات را به دلیل رونق بخشی به تولید و اتمام طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بسیار بالا در دستور کار قرار داده است و طرح‌هایی که مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند، باید دارای مجوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت یا وزارت جهادکشاورزی در حوزه صنایع تبدیلی باشند.

وی تصریح کرد: مدت بازپرداخت سرمایه در گردش یک سال بوده و این تسهیلات قابل تمدید است و برای تکمیل سرمایه ثابت طرح‌هایی که می‌خواهند تکمیل شوند، نیز مدت بازپرداخت به مدت ۵ سال تعیین شده است. البته باید توجه داشت که دستورالعمل تسهیلات صنایع تنها با محوریت تامین مالی بنگاههای کوچک و متوسط است که به نوعی با مشکل نقدینگی مواجه هستند.

دولت در راستای اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفته است که برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام تسهیلاتی به واحدهای صنعتی ارائه دهد که در این میان اولویت با صنایعی خواهد بود که بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

دیدگاه ها

ضمن تشکر از دولت زحمتکش ،خواهشمند است به صنایع کشاورزی منجمله دام وطیور هم که از الویت های غذایی هر کشوری می باشد توجه داشته باشند .چرا که مدتهاست ،بعضی ازاین صنایع دام و طیورکه با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰%در حالیکه تمدید مجوز ها تمام شده است ، مانند صنعت معدن به حالت رکود باقی مانده است و منتظر کمک و اعطای وام های پیش بینی شده ی کم درصد می باشد.

ازدولت محترم خواهشمند است در خصوص رونق صنایع کشاورزی منجمله صنعت دام و طیور مانند صنعت و معدن هم فکری بکنند چرا که بسیاری ازاین افراد مجوزهایشان با پیشرفت فیزیکی ۶%پس از چند بار تمدید ،غیر قابل تمدید بوده ،و به ناچار می بایست این واحد صنعتی را نیمه کاره رها نموده ،در حالیکه انتظار می رفت برای اینگونه صنایع کشاورزی ماننددام و طیور هم خبرهای امید وار کننده در خصوص تسهیلات پرداخت وام مانند صنا یع صنعت و معدن و تجارت شنیده شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها