چاپ این خبر
کد خبر : 54927
۳:۱۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۲۰

نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در خوانسار

نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد امروز در اداره بهزیستی شهرستان خوانسار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از خوانسار نیوز، نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد با محوریت ایدز،امروز ۲۰خرداد ماه ۱۳۹۵ به همت سازمان بهزیستی شهرستان و همیاران سلامت اجتماعی و با همکاری نیروی انتظامی،با حضور کارشناسان امور بانوان ادارات،پرسنل اداره بهزیستی شهرستان،مربیان مهد ها و کانون ها و مادران شهرستان و فرزندانشان در اداره بهزیستی شهرستان برگزار شد.

در حاشیه این نمایشگاه،کارگاه نقاشی برای کودکان و کارگاه های آموزشی متفاوت با محوریت اعتیاد،اچ آی وی و آسیب های اجتماعی برای بانوان و مادران شهرستان با تلاش های مهناز شبانی و مرضیه ستایش از اعضای همیاران سلامت اجتماعی برپاشد.

مجید شجاعی،هنرمند محبوب شهرستان،در کارگاه نقاشی یرای کودکان از آسیب های اعتیاد گفت و به درخواست کودکان نقاشی هایی برایشان کشید. کارشناس پیشگیری اداره بهزیستی؛سمیه دهاقین در کارگاه اعتیاد به معرفی مواد مخدر و انواع آن و بیان عوارض مصرف مواد مخدر پرداخت.

رئیس هیات مدیره همیاران سلامت اجتماعی،زهرا شریفی در کارگاه آموزشی دیگر از اچ آی وی و مخاطرات و آسیب های آن گفت. شریفی عدم اطلاع مردم و گسترش اعتیاد را از عوامل رواج اچ آی وی در جامعه ما دانست و افزود:”برعکس جوامع گوناگون که آمار اچ آی وی کاهش یافته است؛متاسفانه میزان مبتلایان به اچ آی وی در کشور ما روبه افزایش است.”وی همچنین مطالبی را درمورد راه انتقال اچ آی وی بیان نمود.

علاوه بر آن پروانه بایرامزاده به نمایندگی از انجمن مردم نهاد خانواده های آسیب دیده از اعتیاد(نارانا) در این نمایشگاه حضور پیدا کرد و این انجمن را به بازدیدکنندگان معرفی کرد.بایرامزاده تاکید کرد:”این انجمن برای کمک معنوی به خانواده هایی است که از اعتیاد اطرافیانشان آسیب دیده اند. و نه افرادی که زمانی مصرف کننده بوده اند.”

لازم به ذکر است همیاران سلامت اجتماعی،انجمن مردم محوری است زیر نظر سازمان بهزیستی که فعالیت هایی را در زمینه آسیب های اجتماعی، بینایی سنجی، اوقات فراغت انجام می دهند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها