چاپ این خبر
کد خبر : 55756
۱۱:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۶

شاعر باید نسبت به مسائل جاری کشور موضع داشته باشد/ ای‌ کاش شاعران جوان دنبال تقلید از غربی‌ها نباشند

شاعر پیشکسوت کشور با بیان اینکه در این دیدار رهبر انقلاب در خصوص شعر نو نظر دادند که این بها دادن به شعر نو توسط ایشان بسیار خوب بود، گفت: این نوع نگاه رهبری به شعر برای شاعران خیلی جالب بود.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از راه دانا، حسین اسرافیلی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص تاکیدات رهبری مبنی بر به روز بودن شعر در دیدار رهبر انقلاب با شعرا اظهار داشت: بخشی از شعرا کاملا وفادار به سخنان رهبری هستند منتها باید دید در کل شعر این رویداد چقدر حضور دارد.

این شاعر پیشکسوت کشور بیان کرد: باید ببینیم که در مجموعه های دوستان این سخن رهبری چقدر مورد توجه است.

وی با بیان اینکه در این دیدار  رهبر انقلاب در خصوص شعر نو نظر دادند که این بها دادن به شعر نو توسط ایشان بسیار خوب بود، افزود: این نوع نگاه رهبری به شعر برای شاعران خیلی جالب بود.

اسرافیلی با اشاره به اینکه شاعر باید نسیت به مسائل جاری کشور موضع داشته باشد، تصریح کرد: عمل کردن به سخنان رهبری بسیار مهم است و با اجرایی کردن منویات ایشان ما در ادامه خط ریل ادب فارسی قرار خواهیم گرفت.

وی در ادامه خاطر نشان داد: ای‌ کاش دوستان شاعر مخصوصا جوانترها به این مسائل بیشتر دقت کنند و خیلی به دنبال تقلید از شاعران غربی نباشند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از آسیب هایی که مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید کردند تقویت گروه های مردمی برای شعر است، اضافه کرد: رهبری فرمودند به سازمان ها و ادارات دولتی خیلی خوش بین نباشید و خودتان حرکت کنید، منتها این نوع جریانات نیاز به برنامه و بودجه دارد.

وی با اشاره به اینکه ما در ایران سازمان مردم نهاد مستقلی نداریم، عنوان کرد: هر کدام از نشکل ها و گروه هایی که در این حوزه شروع به فعالیت کرده اند باز هم  به نوعی به دولت وابسته هستند.

پیشکسوت شعر ایران ادامه داد: حتی با نگاه به رایزن های فرهنگی که ما در کشورهای محتلف داریم میبنیم که اکثر این ها نیز اهل فرهنگ نبوده اند و تنها به واسطه آشنایی با مدیر یا  مسئولی به عنوان نماینده فرهنگی ایران در آن کشور مشغول به کار شده اند.

اسر افیلی در انتها با اشاره به جای خالی استاد حمید سبزواری در دیدار امسال شاعران با رهبر انقلاب گفت: رهبری بسیار خوب نقد جانانه ای از اشعار ایشان کردند و  درست است که از حضور فیزیکی ایشان بی بهره بودیم ولی حضور معنوی استاد سبزواری در جلسه حس می شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها