چاپ این خبر
کد خبر : 5634
۱۲:۳۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۱۱

نزاع دسته جمعی در مراسم شبیه خوانی

نیروی انتظامی شهرستان خوانسار تعدادی از مسببین نزاع دسته جمعی رخ داده در مهمانسرای حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) قودجان را دستگیر نمود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خوانسار “چشمه سار” به نقل از خبرنامه خوانسار، ساعت ۱۱:۳۰ روز گذشته ۱۰ دی ماه در هنگام اجرای مراسم شبیه خوانی امام حسین (ع) تعدادی از حاضرین در طبقه دوم سالن مهمانسراء حسینیه که بعلت شلوغی و جمعیت بیش از حد حاضر در حسینیه از طریق سیستم های مداربسته و تلویزیون از داخل سالن نظاره گر این مراسم بودند بدلیل نامعلومی با همدیگر درگیر شدند .

این درگیری ابتداء بین تعدادی از قهدریجانی های حاضر در سالن آغاز و سپس به تعداد بیشتری از حاضرین بویژه خوانساری ها کشیده شد .

با دخالت به موقع پلیس و بسیج  این غائله خاتمه یافت و تعداد ۱۵ نفر از مسببین دستگیر شدند. از نزاع کنندگان تعدادی قمه، چاقو و دیگر آلات درگیری کشف و مجروحین حادثه به بیمارستان اعزام شدند .

شبیه خوانی حسینیه قودجان از جمله بزرگترین و باشکوه ترین مراسم های اجراء شده در کشور می باشد که جمعیت زیادی را از اقصی نقاط کشور به این حسینیه جذب می کند .

در این بین هستند تعداد بسیار اندکی که با انجام اعمالی خلاف شئونات اسلامی و با ایجاد درگیری قصد ایجاد خلل در اینگونه مراسم های عزاداری را دارند که جا دارد دستگاه قضائی با قاطعیت با آنان برخورد و یکبار برای همیشه به این مسائل خاتمه تا مردم عزادار بدون دغدغه به انجام مراسم سوگواری خود بپردازند .

همه ساله اینگونه درگیری ها توسط تعدادی انگشت شمار و از یک منطقه خاص روی داده که برخورد قاطعی نیز با آنان تاکنون صورت نگرفته است. قابل ذکر است این درگیری تاثیری در اجراء و ادامه مراسم شبیه خوانی نداشته و مراسم با شکوه به پایان رسید.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها