چاپ این خبر
کد خبر : 57524
۱۲:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۵/۱۰

مدیریت ضعیف کمیته ملی المپیک در ماجرای لباس ورزشکاران

انتخاب لباس کاروان المپیکی ایران به دغدغه ای بزرگ برای کمیته ملی المپیک تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از بولتن نیوز، اولین رونمایی از لباس کاروان المپیکی ایران با انتقادهای فراوان همراه شد و این انتقادها به اندازه ای زیاد بود که کمیته ملی المپیک را مجبور کرد در طرح لباس‌ها تجدید نظر کند.


ظاهرا در روزهای منتهی به رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو مهمترین دغدغه کمیته ملی المپیک انتخاب شدن البسه کاروان ورزشی ایران است. لباسی که قرار است اعضای ورزشکار آقا و خانم ایران در روزِ افتتاحیه رقابت‌ها به تن کنند و پشت سر پرچمدار ایران رژه بروند؛ یعنی جایی که کاوران ورزشی دیگر کشورها هم حضور دارند. جایی که قرار است کاروان ورزشی کشورها شمایلی از کشور خود را به تصویر بکشند؛ تصویری که میلیون‌ها بیننده را پای تلویزیون می‌کشاند تا این نمایش را تماشا کنند.

با این حال، از لباس نخستی که برای ورزشکاران آقا و خانم ایرانی رونمایی شد، انتقادهای بسیاری صورت گرفت؛ از انتقاد به بی‌سلیقه‌گی طراح لباس و مهمترین از آن تایید مسوولان کمیته ملی المپیک تا به سخره‌گرفتن برخی ورزشکاران المپیکی و همین‌طور بازتاب گسترده در فضای مجازی. بعد از آن در اتفاقی غیرمنتظره مسوولان کمیته ملی المپیک به اشتباه خود اعتراف کرده و درصدد تغییر فرم لباس برآمدند. تصمیم‌گیری که به نظر می‌رسید زیرفشار افکار عمومی و برای جلب رضایت آنها پیش از شروع رقابت‌های المپیک دست به چنین کاری زده است. در این میان گمانه‌زنی‌های بسیاری هم صورت گرفت تا اینکه طرح جدید از لباس ورزشکاران ایران در المپیک رونمایی شد. این بار نیز انتقادهای دیگری را برانگیخت؛ اینکه تنوع رنگ در طراحی لباس‌ها توی چشم می‌زند و گویا طراح این لباس‌ها مجموعه‌ای از رنگ‌ها را برای لباس‌ها در نظر گرفته است.

کمیته ملی المپیک بی‌کفایت است؟

در عین حال، ساعتی بعد از رونمایی از این لباس بار دیگر طرح لباس تغییر کوچکی کرد که مشخص نشد واقعا این تغییرات از سوی کمیته ملی المپیک اعمال شده یا همچنان در فضای مجازی این موضوع سوژه به روزی است.

با همه اینها، اکنون این پرسش مطرح می‌شود که چرا کمیته ملی المپیک در آستانه برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو با چنین چالشی روبرو شده است؟ مسوولان کمیته ملی المپیک که به طور مشخص در این برهه از زمان باید دغدغه‌های مهمتری داشته باشند، الان نزدیک به دو هفته‌ است که درگیر طرح لباس ورزشکاران هستند. پرسش دیگر اینکه کمیته‌ای با این دغدغه‌های پیش‌پاافتاده، چطور می‌تواند تیم‌های و ورزشکاران ایران را بدون کمترین دغدغه و با آرامش روانه برزیل کند؟

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها