چاپ این خبر
کد خبر : 60398
۸:۳۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۳
فرمانده قرارگاه عملیاتی سیدالشهدا (ع):

رمز پیروزی در جنگ هشت ساله پیروی از ولایت فقیه بود

سردار استکی رمز پیروزی در جنگ را پیروی از ولایت فقیه عنوان کرد و افزود: صدام و رسانه های دشمن تبلیغات زیادی برای تضعیف روحیه مردم ایران اسلامی کردند ولی مدیریت روانی امام بر مردم از عقب نشینی در نبرد جلوگیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، فرمانده قرارگاه عملیاتی سیدالشهدا(ع)در یادواره شهدای رضوانشهر ضمن تشریح وقایع ۳۱ شهریور سال ۵۹، اظهار کرد: رژیم بعث عراق با فرماندهی صدام و پشتیبانی ۳۴ کشور حملات خود را به ایران اسلامی آغاز کرد و قصد تصرف کشور طی یک هفته را در سر داشت.

سردار سرتیپ پاسدار جواد استکی گفت: کشور عراق در سال ۵۹ اولین ارتش مجهز و آماده در خاورمیانه محسوب می شد درحالی که کشور ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز تجهیزات، انسجام و آمادگی رزمی لازم برای جنگ سخت را نداشت.

وی هدف جنگ تحمیلی را نابودی انقلاب اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: شکل گیری یک انقلاب اسلامی و مردمی با رهبری یک فقیه عالی قدر و بر طبق آموزه های دین در د نیا سابقه نداشت و همین موجب ترس استکبار جهانی شد.

این مقام نظامی شهادت طلبی را یکی از مهم ترین ویژگی رزمندگان جبهه های نبرد علیه دشمن برشمرد و تصریح کرد: مردم ایران اسلامی با از خودگذشتگی از خانواده، رفاه و جان خود از ورود دوباره استکبار جهانی به داخل کشور جلوگیری کردند و دشمنان هنوز رمز این از خودگذشتگی را نتوانسته اند پیدا کنند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی سیدالشهدا(ع) با اشاره به نقش تعیین کننده امام خمینی (ره) در پیروزی جنگ تحمیلی، یادآور شد: رهبر کبیر انقلاب با توجیه مردم پیرامون لزوم دفاع از کشور، جنگ را به جهاد و دفاع مقدسی تبدیل و مردم را وارد جبهه های نبرد حق علیه باطل کرد.

سردار استکی رمز پیروزی در جنگ را پیروی از ولایت فقیه عنوان کرد و افزود: صدام و رسانه های دشمن تبلیغات زیادی برای تضعیف روحیه مردم ایران اسلامی کردند ولی مدیریت روانی امام بر مردم از عقب نشینی در نبرد  جلوگیری کرد.

وی با بیان تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای نترسیدن از دشمن، گفت: خداوند با مشاهده اخلاص مردم در دفاع از حق و عدم ترش از دشمن  پیروزی را برای ایران اسلامی نزدیک کرد و اکنون هم ما باید با اقتدار تمام، نحوه ارتباط و برخورد با دنیا را معین کرده و از استکبار جهانی هراسی نداشته باشیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها