چاپ این خبر
کد خبر : 61322
۴:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
سرپرست سازمان پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان:

شعار روز کودک امسال «کودکان تشنه» است/ خط مقدم شبیخون فرهنگی کودکان هستند

قربانی گفت: امسال با توجه به تقارن هفته کودک و نوجوان با ایام سوگواری اباعبدا… الحسین علیه السلام، شعار ملی «کودکان تشنه» برای آن در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، سرپرست سازمان پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی کودک، صبح امروز  تصریح کرد: امسال با توجه به تقارن هفته کودک و نوجوان با ایام سوگواری اباعبدا… الحسین علیه السلام ، شعار ملی «کودکان تشنه» برای آن در نظر گرفته شده است.

مهدی قربانی با اشاره به برنامه های شاخص هفته کودک گفت: این برنامه ها با مشارکت سایر دستگاهها از جمله کمیته کودک و نوجوان برگزار می شود که دبیری این کمیته هم به عهده کانون پرورش فکری است.

وی نمایشگاه «کودکان تشنه اند» در محل بوستان کودک و برنامه شاخص تجمع کودکان در این روز را که با مشارکت سازمان جمعیت هلال احمر در سالن صلح و دوستی هلال احمر در حال برگزاری است را دو برنامه شاخص این کانون دانست و ادامه داد: در این مراسم سعی شده برنامه ها به روش آئینی اجرا و شخصیت کودک عاشورایی ترسیم شود؛ و در کنار آن هم با نقادی و پرده خوانی بازی و سرگرمی و خلاقیت ونجوم گنجانده شود و شاخص ترین مهمان های برنامه امروز هم ۹نفر از فرزندان شهدای مدافع حرم هستند.

قربانی در پاسخ به خبرنگار صاحب نیوز مبنی بر برنامه های شاخص سال ۹۵ این کانون گفت: در سه حوزه ادبی، هنری و فرهنگی ۴۲ سرفصل برنامه تعریف شده که شامل قصه گویی، کتابخانه، نقالی، نمایش عروسکی، سفال، خطاطی، نقاشی، محاسبات ذهنی، نجوم و رباتیک و… است و چون یکی از ارگان های اوقات فراغت هستیم شاخص های برنامه ای ما منحصر به تابستان نیست و در طول سال برنامه داریم.

وی درباره تعداد پرسنل این کانون بیان کرد: ما ۵۰۰ مربی ویژه داریم که در برنامه های تابستان از آنها استفاده می کنیم و ۳۰۰ مربی پاره وقت، حق التدریس، قراردادی و رسمی هم داریم.

سرپرست سازمان پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان به رتبه های اصفهان در کشور و سطح بین المللی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته در جشنواره های کشوری و بین المللی شش نفر را داشتیم که رتبه آوردند و در سطح کشور هم از لحاظ تعداد مراکز در رتبه دوم داریم.

قربانی به صحبت های رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: ما در حال حاضر در مرحله شبیخون فرهنگی هستیم و خط مقدم این جبهه نسل کودک و نوجوانمان هستند که باید بتوانیم با استفاده از ابزار هنر، تعالیم عالی انسانی را به نسل کودک و نوجوان منتقل کنیم.

وی هدف اصلی این کانون را توجه به اصل تربیت دانست و ادامه داد: به دنبال این هستیم که بتوانیم تهدیدها و آسیب ها را به فرصت تبدیل کنیم و با توجه به نقاط قوت این آسیب ها و تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنیم.

قربانی در پایان با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در استفاده از نمادههای ایرانی اسلامی گفت: تولیدات با مارک کانون و با طرح های ایرانی و اسلامی در حال حاضر در بازار موجود است و کار دیگر ما هم معرفی شخصیت ها است و با استفاده از روش های نوین و به سبک کودکانه کار می شود و این نیاز به برنامه ریزی های مستمر دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها