چاپ این خبر
کد خبر : 61415
۸:۴۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۰
محقق و کارشناس علوم دینی:

در کربلا دعوا بر سر ولایت بود/ اسلام تحت ولایت طاغوت، اسلام آمریکایی است

حجت الاسلام برادران گفت: ولایت اساس و ریشه درخت تنومند دین است و در کربلا دعوا و اختلاف اصلی بر سر همین اصل بود و حضرت امام (ره) نیز با پیروی از سیره امام حسین (ع) تاکید داشتند که شاه باید برود چرا که ولایت او ولایت طاغوت است و آن را اصل و اساس همه منکرات توصیف کرده و پس از انقلاب نیز امام رضوان تعالی علیه از این اسلام به اسلام امریکایی تعبیر می کردند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از کاشان اول، کارشناس و مدرس حوزوی می گوید: ولایت اساس و ریشه درخت تنومند دین است و در کربلا دعوا و اختلاف اصلی بر سر همین اصل بود چرا که می‌بینیم جبهه مقابل امام حسین (ع) به ظاهر توحید و نبوت را قبول داشتند و حتی امام حسین (ع) را به اتهام اینکه از دین جدش رسول خدا (ص) خارج  می‌دانستند به شهادت رساندند.

حجت الاسلام محمدرضا برادران در گفت و گویی توضیح داد: امام حسین (ع) و یاران او را با عنوان حکم شرعی و کسی که بر خلیفه مسلمانان شوریده، به قتل رساندند و با این شعار که به سوی بهشت سبقت بگیرید اقدام به قتل اباعبدالله (ع) و یاران ایشان کردند.

حجت الاسلام برادران با اشاره به گفتگویی که بعد از واقعه عاشورا در کوفه بین عبیدالله بن زیاد لعنه الله علیه و حضرت زینب (س) صورت گرفته است گفت: عبید الله خطاب به حضرت زینب (س) می‌گوید که شما را خدا شکست داد و ذلیل کرد؛ یعنی از کلمات و عقائد توحیدی سوء استفاده می کند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: تمام کسانی که در واقعه عاشورا حضور داشتند به توحید و دین رسول اکرم (ص) هر چند به طور ظاهری، معتقد بودند اما اختلاف اصلی بر سر مصداق ولایت بود که چه کسی باید حاکم جامعه اسلامی باشد که یزیدیان از بی‌بصیرتی مردم در این عرصه سوء استفاده کردند.

حجت الاسلام برادران با اشاره به این مطلب که گفته می‌شود امام حسین (ع) برای نماز به شهادت رسید، عنوان کرد: در روز عاشورا هر دو جبهه نماز می‌خواندند و یزیدیان با نماز خواندن مشکلی نداشتند اما دعوای اصلی بر سر ولایت بود که این نماز تحت ولایت چه کسی خوانده شود؟

وی افزود: بنی امیه که همان شجره ملعونه در قرآن است چون به این حقیقت پی بردند که ولایت اولیاء الهی اصل و ریشه شجره طیبه دین رسول خدا (ص) است؛ از این رو در صدد بر آمدند که با سوزاندن اصل و ریشه ی دین خدا، تنه و فروعات آن را نیز به تدریج محو و نابود سازند.

برادران یادآور شد: به همین خاطر حضرت امام (ره) که نهضت مردم ایران را برگرفته از نهضت امام حسین (ع) می‌دانستند با وجود همه مخالفت‌هایی که در آن زمان از سوی بعضی از گروه های ملی‌گرا  صورت می‌گرفت بر این موضوع تاکید داشتند که شاه باید برود چرا که ولایت او ولایت طاغوت است و آن را اصل و اساس همه منکرات توصیف کرده و پس از انقلاب نیز امام رضوان تعالی علیه از این اسلام به اسلام امریکایی تعبیر می کردند.

این محقق علوم دینی ادامه داد: پهلوی با نماز و روزه و مسجد رفتن مردم مشکلی نداشت اما قیام مردم ایران برای این بود که ولایت او ولایت طاغوت است و آنها به دنبال حاکمیت ولایت الهی بودند چرا که بر اساس بسیاری از روایات اسلامی ولایت اصل و ریشه است و سایر عبادات از قبیل نماز و روزه فرع است به گونه‌ای که اگر کسی همه عمر شبانه روز نماز بخواند و روزه بگیرد و حج خانه خدا برود ولی ولایت اولیاء حق را نداشته باشد در  نزد خدای تعالی پذیرفتنی نیست.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها