چاپ این خبر
کد خبر : 62611
۷:۲۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۹
نفس به شماره افتاد؛

شمارش معکوس برای مزایده یک باشگاه/ مرارت های هشت ساله بازیکن خوانساری تیم صبای قم برای ایجاد یک باشگاه+ اسناد

بازیکن تیم فوتبال صبای قم و مدیر و سرمایه گذار باشگاه سوارکاری نفس در خوانسار از به مزایده گذاشتن باشگاه سوارکاری نفس طی چند روز آینده خبر می دهد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، جاده فرعی و خاکی حدود هزار متر با جاده اصلی فاصله دارد، هنوز کمی از جاده اصلی فاصله نگرفته ایم که چاله بزرگ دفع زباله و کیسه های پاره پاره پلاستیک نظرمان را به خود جلب می کند و با سوال از راننده متوجه می شویم که این گودال بزرگ پیش از این محل دفع زباله های شهر بوده است که با ایجاد محل جدیدی در حوالی روستای خم پیچ این مکان با فنس کشی به زباله دان متروکه تبدیل شده است.

با این حاشیه مهم تر از متن که همین چند وقت پیش پنج نفر از بازیکنان تیم ملی مانند علی دایی و از هم بازی های محسن بیات برای مراسم افتتاح و بازدید از مجموعه سوارکاری نفس از این جاده شرم آور عبور کرده اند.

محسن بیات کاپیتان و بازیکن خوانساری تیم صبای قم، بازیکن استقلال خوزستان، بازیکن تیم پدیده مشهد دارای سابقه سه دوره حضور در مسابقات آسیایی، سرمایه یک عمر بازی در لیگ های مختلف را به خوانسار آورده است و آن را برای تاسیس تنها باشگاه سوارکاری در خوانسار تحت عنوان نفس صرف کرده است.

با محسن بیات که شروع به صحبت می کنیم پیش از هر چیز از خداحافظی خود در فصل آینده از دنیای فوتبال خبر می دهد.

6
محسن بیات با بیان این که هشت سال است پیگیر سند و مجوزهای باشگاه سوارکاری در خوانسار است از مشقت های خود برای احداث این باشگاه می گوید؛ این که هربار با دروغ و بهانه های مختلف سنگ جلوی پای او انداختند، در حالی که با تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر حمایت از بخش خصوصی وارد این عرصه شده است اما عملا هیچ حمایتی ندیده است.

وی با ابراز ناخرسندی از قول ها و وعده های عملی نشده مسوولان در خوانسار گفت: همه سرمایه خود را به خوانسار آوردم در حالی که مردم شهرهای همجوار بیش از مردم خوانسار از باشگاه استقبال کردند و در حال حاضر باشگاه به جای سود در حال ضرر دادن است.

مدیر باشگاه نفس با خاطری آزرده از آزار و اذیت های مردم روستای هم جوار باشگاه که بارها منجر به فرار کارگرانش شده اند بر هزینه هایی که طی هشت سال صرف این باشگاه شده است افسوس می خورد و می گوید من در کنار مجوز پرورش اسب مجوز پرورش گوسفند پرواری هم اخذ کرده ام ولی برای این مجموعه زحمات زیادی کشیدم؛ از ایجاد آلاچیق تا ساخت آب نما و رستوران سنتی برای رفاه حال افرادی که به باشگاه می آیند هزینه شده است.

– فضاسازی و امکانات

اکنون ۲۰ راس اسب در باشگاه وجود دارد که هر کدام ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان ارزش دارند و ماهیانه ۱۰ میلیون تومان هزینه برای آنها می شود، اسب هایی که در بین آنها قهرمان کورس گنبد و قهرمان زیبایی هستند، حتی پدربزرگ یکی از همین اسب ها دارای ۷ مقام قهرمانی جهان است و پدرش هم دو بار قهرمان جهان بوده است؛ اگر هرکدام از این اسب ها در تهران بودند هر سال ۲۰۰ میلیون تومان بابت تولید نسل سوددهی داشتند. اینجا اسبی داریم که چند دوره قهرمان کشوری بوده است و حالا این سرمایه و ظرفیت با وضعیت موجود بدون استفاده مانده است و مطمئن هستم اگر این هزینه و سرمایه را در شهر دیگری انجام می دادم هزاران نفر از آن حمایت و استقبال می کردند.

– اسب ها

این فوتبالیست حرفه ای با اشاره به داشتن یک زندگی مناسب در تهران از رها کردن همه آن امکانات و آمدن به خوانسار گفت و ادامه داد اما مسوولانی که در ابتدا وعده های مختلف برای حمایت می دادند امروز هیچ یک از آن وعده ها را عملی نکردند و این نیز برای خوانسار زشت است که هشت سال صدور مجوز در آن به طول بیانجامد و هر گاه هم سوال و سراغی گرفته می شود مسوولان شهر مشکل را به استان ارجاع می دهند و می گویند مشکل از اصفهان است.

بیات می گوید تاکنون ۲۸ میلیون تومان به یک مربی تهرانی داده ایم که تنها سه روز در هفته به خوانسار بیاید، ۸ و نیم میلیون تومان برای ماسه ماننژهای بانوان و آقایان هزینه شده است، اما بعد از این همه تلاش برای احداث باشگاه و کسب قهرمانی و افتخار برای شهرستان به این نتیجه رسیده ام که مسوولان با اصل ورزش مشکل دارند.

وی از شروع کارش در سال ۸۸ می گوید از این که با صدور مجوز ساخت، کار احداث باشگاه را آغاز کرده است و بعد از گذشت هشت سال و صرف دو میلیارد سرمایه سند ملکیت به باشگاه داده نمی شود و برای حل این مسئله با فرمانداری، شهرداری، اداره تربیت بدنی و جهاد کشاورزی مکاتبات فراونی انجام داده است، در حالی که حتی یک ریال هم از ارگان ها و بانک ها دریافت نکرده.

بیات به نیاز اساسی باشگاه به جاده و آب اشاره می کند و می گوید: خیلی وقت ها پیش آمده که اسب ها تشنه مانده اند، در سرما و برف شدید کارگرم سه روز گرسنه پشت برف ها در جاده مسدود ماند و مجبور شد برف ها را در این مدت آب کند و به اسب ها بدهد، بارها با تانکر آب به باشگاه آورده ایم اگر به ما رحم نمی کنند به این حیوانات زبان بسته رحم کنند، همه این مشکلات را تحمل می کنیم این در حالی است که سند شش دانگ قنات کنار مجموعه متعلق به خودمان است اما هر روز بابت آن با اهالی روستا دعوا و درگیری داریم، جوازی هم برای چاه آب تهیه کرده ایم اما برای حفر چاه و حتی تسطیح جاده با وجود دستور شهرداری، خودروی گریدر را در اختیار باشگاه قرار نمی دهند.

7

این ورزشکار خوانساری با اشاره به روایت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در خصوص اهمیت سوارکاری به قول های روی زمین مانده امام جمعه و فرماندار در حمایت از این باشگاه نیز اشاره می کند و ادامه می دهد ۳۴ سال است که پدرم با آبرو در خوانسار زندگی کرده است و بخشی از اسناد و مجوزهای باشگاه هم به نام وی است اما از روزی که این باشگاه را ایجاد کردیم هر روز مردم روستای همجوار با شکایت و دعوا برایمان مشکل ایجاد می کنند.

او از این واقعیت هم می گوید که مردم شهر خوانسار بیش از آن که به جوانان خود اهمیت بدهند غریبه پرست هستند و همه این امور دست به دست هم داده است تا ما را به این نتیجه برساند که باشگاه را تا چند روز آینده به مزایده بگذاریم چون جلوی ضرر را از هر جایی بگیریم منفعت است.

6

بازیکن تیم صبای قم در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص سند ملکیت با توجه به مسئله تغییر کاربری اراضی گفت: پیش از این اینجا ملک شخصی بوده است و ما از شخص ملک را خریداری کرده ایم و ملک نیز جزء اراضی ملی نبوده است که مدارک آن هم موجود و کامل است و حتی فرمانداری نیز جواز ساخت به ما داد؛ اما اکنون سند صادر نمی کنند و بعد از هشت سال هنوز نتوانسته اند سند این باشگاه را درست کنند چرا که اگر زمین باشگاه جزء اراضی بود شامل قانون کاربری اراضی می شد و باید از همان ابتدا مجوز ساخت را صادر نمی کردند.

این ورزشکار خوانساری از یک اتفاق ویژه هم خبر می دهد و می گوید اکنون اعلام می کنند که پرونده ما در جهاد کشاورزی مفقود شده است و با وجودی که همه امور را پیگیری کرده بودند و اصفهان نیز با تغییر کاربری مشکل نداشته است اما حالا اعلام می کنند که پرونده مفقود شده است.

11

وی با طرح یک سوال مسوولان را به چالش می کشد، سوالی که تا حدود زیادی نیز منطقی به نظر می رسد.

سوال اصلی ما این است که اگر زمین باشگاه مشکل داشته است چرا در همان ابتدا برای ۴ هزار متر زمین مجوز ساخت صادر کرده اند و باعث شدند هشت سال برای این باشگاه سرمایه گذاری شود و با وجود طی کردن تمام مراحل قانونی اکنون پاسخ درستی به ما نمی دهند و سند باشگاه را درست نمی کنند؟

بیات می گوید ۳۰ هزار نفر در خوانسار زندگی می کنند، جوانان زیادی در این شهر به سوارکاری علاقمند هستند و برای همین علاقه بود که بر خلاف شهرهای بزرگ که بیش از یک تا یک و نیم میلیون تومان بابت آموزش هزینه دریافت می کنند باشگاه نفس تنها ۲۰۰ هزار تومان دریافت می کند به صورتی که حتی هزینه علوفه اسب ها را هم کفاف نمی دهد.

10

او می گوید سه رئیس در اداره تربیت بدنی خوانسار تغییر کرد اما هنوز سند باشگاه درست نشده است.

این فوتبالیست لیگ برتری پس از هشت سال کارآفرینی و ایجاد شغل اکنون در نقطه ای ایستاده است که باید باشگاهی را که شب و روز برای آن زحمت کشیده به مزایده بگذارد و ناامیدانه بگوید مسوولان اجازه فعالیت باشگاه را با صادر نکردن سند نمی دهند و من همه این امور را به خدا واگذار می کنم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

محسن جان ما که رفتیم و بر نمیگردیم تو هم برو تا درس عبرت جوانهای خوانساری بشه ۳۰سال عمرم به پوچی توی خوانسار گذشت جواب یک روزشم کسی نیست بده تا برسه به ۳۰سال خودش یه عمره توی این ۴ سال که از خوانسار بیرون رفتم معنی زندگیرو فهمیدم

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها