چاپ این خبر
کد خبر : 6290
۳:۰۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
استاندار اصفهان:

اصفهان بیشترین خیریه را در سطح کشور دارد

استان اصفهان با داشتن ۴۰۰ خیریه فعال از نظر تعداد و ظرفیت، در رتبه اول کشوری قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار) به نقل از فارس، رسول زرگرپور در جلسه شورای مشارکت‌های مردمی استان که با هدف ایجاد شرایط همکاری افراد خیر با بهزیستی برگزار شد، اظهار کرد: استان اصفهان با داشتن ۴۰۰ خیریه فعال از نظر تعداد و ظرفیت در رتبه اول کشوری قرار دارد.

وی افزود: خیرین با فعالیت در حوزه‌های مختلف بخشی از وظایف دولت را بر عهده‌ دارند و برای رضای خدا در جهت حل برخی از مشکلات جامعه می‌کوشند.

زرگرپور گفت: مدیریت استان به‌منظور هماهنگی بین مسائل موجود در خیریه‌ها بدون دخالت در امر خدمتگزاری آن‌ها وارد عمل شده است.

وی با بیان اینکه خیریه‌ها باید با ایجاد کمیته‌ای در راستای تبلیغات از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها، شهرداری، استانداری و  ارشاد بکوشند، گفت: تشکیل کمیته‌ای برای ارائه راهکارهای تعیین درآمد نیز ضروری است.

وی در ادامه تاکید کرد: به‌منظور فضاسازی و مناسب‌سازی حضور معلولین در جامعه کمیته‌ای با مسئولیت معاونت عمرانی استانداری تشکیل شود، تا معلولین از جامعه فاصله نگیرند و احساس جدا بودن از بقیه اقشار جامعه را نداشته باشند.

وی از تشکیل اجتماع خیرین استان در آینده خبر دارد و افزود: برگزاری این همایش‌ها با ایجاد هم‌افزایی بین خیرین تأثیرات بیشتری را در جامعه خواهد داشت.

استاندار اصفهان تصریح کرد: خیرین علاقه‌مند به فعالیت در بهزیستی هستند و باید این‌گونه جلسات جدی گرفته شده و به‌صورت منظم برگزار شود.

زرگرپور در پایان گفت: امیدوارم روزی برسد که بهزیستی نیاز به کمک نداشته باشد و شهری سالم و عاری از مشکل داشته باشیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها