چاپ این خبر
کد خبر : 63151
۱۱:۴۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۷
مسئول دفتر زیارتی راهیان نور خوانسار:

افزایش دو برابری زائران خوانساری اربعین حسینی/ ثبت نام ۴۰۰ نفر در سامانه سماح از خوانسار

سعادتیار گفت: سال گذشته از شهرستان خوانسار تعداد ۲۰۰ نفر در سامانه سماح ثبت نام شدند که این میزان تا امروز به ۴۰۰ نفر رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار، مسئول دفتر زیارتی راهیان نور خوانسار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به اهمیت زیارت اربعین اظهار کرد: در مسیر زیارت هر چه ارتباط قلبی بیشتر باشد کسب فیض نیز بیشتر خواهد بود و اربعین نیز امری است که مکتب را زنده و بانشاط نگه می دارد.

سعید سعادتیار با بیان علاقه مردم به زیارت به ویژه زیارت اربعین حسینی گفت: این زیارت یک سفر معمولی نیست بلکه یک همایش سیاسی مذهبی است چرا که مرکب این راه شوق و محبت است.

وی در ادامه به افزایش دو برابری زائران خوانساری در اربعین اشاره کرد و افزود: سال گذشته از شهرستان خوانسار تعداد ۲۰۰ نفر در سامانه سماح ثبت نام شدند که امسال این میزان تا امروز به ۴۰۰ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: این رقم غیر از افرادی است که به صورت انفرادی اقدام به تهیه ویزا کرده اند که با احتساب این افراد حدود ۵۰۰ نفر امسال از شهرستان خوانسار به زیارت اربعین مشرف خواهند شد.

مسئول دفتر زیارتی راهیان نور خوانسار با تاکید بر عبور زائران استان اصفهان از مرزهای تعیین شده تصریح کرد: زائران استان اصفهان تنها از مرزهای شلمچه و چزابه تردد می کنند و تمهیدات مناسبی برای پذیرایی و اسکان زائران در مرزها در نظر گرفته شده است.

وی هم چنین از امکان ثبت پلاک خودروهای شخصی در سامانه سماح نیز خبر داد و گفت: امسال تدبیر دیگری که برای آسایش بیشتر زائران حسینی در نظر گرفته شده است ثبت مشخصات پلاک خودروهای شخصی و امکان پارک این خودروها در پارکینگ مرزی است.

سعادتیار در ادامه با اشاره به رعایت نکات بهداشتی در طول این سفر افزود: زائران باید در طول سفر برخی نکات بهداشتی شامل به همراه داشتن داروهای مصرفی به میزان دو برابر، دقت در مواد خوراکی و آشامیدنی به ویژه در موکب های طول مسیر پیاده روی، استراحت به موقع و حرکت از اذان صبح، استفاده از آب های معدنی و پلمب شده را به طور کامل رعایت کنند.

وی خاطر نشان کرد: زائران اربعین حسینی علاوه بر نکات بهداشتی ملزم به رعایت نکات امنیتی از جمله توجه به دستورات ماموران در مرزها و در طول مسیر پیاده روی، تردد نکردن از راه های غیرامن، راه ندادن افراد مشکوک در جمع خود، مشاجره نکردن با ماموران عراقی، استقبال و استفاده نکردن از هر نوع پذیرایی در طول مسیر و در موکب ها هستند.

مسئول دفتر زیارتی راهیان نور خوانسار تاکید کرد: داشتن گذرنامه و ویزا از نکات مهم امنیتی در این سفر است چرا که در هر صورت زائران مهمان کشور میزبان هستند و این کشور در حال جنگ با گروه های تکفیری است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها