چاپ این خبر
کد خبر : 63603
۳:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲۵

راهنمای ویژه زائران اربعین برای یافتن موکبهای ایرانی + نقشه و آدرس موکب ها

بیش از ۳۸۹ موکب ایرانی که به همت مردم و مسئولان کشور راه‌اندازی شده در ایام اربعین به زائران امام حسین(ع) در مسیر پیاده‌روی زائران در مسیر نجف به کربلا ، سامرا، کاظمین و مرزهای سه‌گانه کشورمان خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم، نزدیک به ۳۸۹ موکب مردمی مورد تایید ستاد بازسازی عتبات عالیات برای ایام اربعین امسال راه‌اندازی شده و به صورت روزانه به بیش از ۷۵۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی خدمات می‌دهند.

 

تغذیه، اسکان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی  تا ۲۵ ماه صفر از جمله وظایف تعیین شده موکبهای ایرانی در  شهرهای کربلا، نجف، مسیر راهپیمایی زائران، سامرا و کاظمین است.

بیش از  ۵۵ هزار خادم نیز عهده‌دار اسکان و پذیرایی زائران اربعین حسینی هستند همچنین در موکبهای ایرانی، چادر، پتو، موکت زیرانداز به همراه سه وعده غذا شامل صبحانه، نهار و شام ارایه می‌شود.

تمام زائران ایرانی یا عراقی در صورت مراجعه به موکبهای کشورمان در مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا و سایر موکبهای مستقر در عتبات عالیات عراق از تمام امکانات این موکبها بهره‌مند خواهد شد.

 

ستاد بازسازی عتبات همچون سال گذشته در طول مسیر نجف به کربلای معلی دکل‌های ارتباطی نصب کرده و در طول مسیر، ۲۰۰ عدد کیوسک تلفن صلواتی و ۱۵۰ کیوسک اینترنت وای‌فای راه‌اندازی کرده است تا زائرین بهتر بتوانند با خانواده خود ارتباط برقرار کنند.

شرکت مخابرات استان تهران کار تهیه کیوسک‌های تلفن صلواتی  را بر عهده داشته و متخصصان «فاوای» ستاد بازسازی عتبات عالیات تقریبا در هر یک کیلومتر از مسیر این کیوسک‌ها را نصب و راه‌اندازی کرده‌اند.

همچنین امکاناتی مانند پوشش نسل ۳ و ۴ اینترنت در مرز ایران و عراق و ارائه وای‌فای رایگان در مسیر کربلا تا نجف برای ۴ میلیون زائر حسینی فراهم آمده است.

آدرس دقیق  و مشخصات کامل موکبهای تعیین شده در مسیر راهپیمایی زائران، کربلا، نجف، سامرا و کاظمین در فایل پیوست زیر آمده است.

لینک دانلود: آدرس موکب ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها