چاپ این خبر
کد خبر : 63625
۸:۳۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان:

سید الشهدا(ع) انسان را بی حاجت می کند/ اعزام کاروان ۴۵۰ نفره دانشجویان به همایش اربعین

بانکی با بیان اینکه زیارت امام حسین (ع) تحت هیچ شرایطی حتی نداشتن امنیت تعطیل بردار نیست گفت: از خاصیت های زیارت سید الشهدا(ع) این است که انسان را بی حاجت و بدون تعلق می کند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در مراسم بدرقه کاروان ۴۵۰ نفره جوانان دانشجوی اصفهانی که قصد پیوستن به خیل عظیم و میلیونی اربعین حسینی را دارند، اظهار کرد: زیارت کربلا  یک مانور آموزشی برای دوران ظهور امام زمان(عج) است.

امیر حسین بانکی با بیان اینکه در روایت آمده است که یاران امام زمان(عج) از زائران امام حسین (ع) هستند، گفت:  این سیل خروشان همراه با شوق و ذوق از جوانان شیعه که به سمت کربلا این روزها گام برمی دارند  تداعی کننده خیل عظیم جهانی یاران امام زمان(عج) در آینده نزدیک به سمت کربلا  و حرم سید الشهدا (ع) است.

*به تعبیر رهبری، فضای مجازی قتلگاه  نوجوانان و جوانان ما شده است، مراقبت و محاسبه کنید

بانکی تصریح کرد: در سال های اخیر هرچه به وقایع می نگریم و جریانات را شاهدیم ،نگران ان می شویم که زمان ظهور با این فتنه ها و توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب عقب نیفتد، ولی با دیدن افزوده تر شدن هر ساله به سیل مشتاقان به اهل بیت و آل الله قوت قلبی دوباره می گیریم  و بیشتر چشم انتظار ظهور امام زمان(عج) می شویم.

وی با اشاره به اینکه علی رغم همه  هجمه های سنگین فرهنگی که چون بمباران در جهان  بر سرجوانان شیعه و مسلمان  ریخته  می شود،  شاهد افزون تر شدن اشتیاق و محبت به اهل بیت هستیم، گفت: روز به روز یک عشق عمیق و باطنی از وجود جوانان به سمت کربلا و حسین  سوق پیدا می کند.

این کارشناس دینی با تاکید براینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب در شرایطی که فضای مجازی قتلگاه نوجوانان و جوانان ما شده است و روز به روز بمباران فرهنگی افزون می شود، عنوان کرد:  در این شرایط قرار دادن وجود و باطن خود در مسیر نفحات الهی چون اربعین حسینی و ماه محرم نجات بخش است که جوانان شیعه این مطلب را به خوبی درک کرده و یاس دشمنان را رقم زده اند.

وی خاطر نشان کرد: کربلا منبع تحول است، درباره ثواب پیاده روی اربعین  حسینی ده ها روایت داریم، برای هیچ امری چنین ثوابی از اهل بیت آورده نشده است، از ائمه اطهار نقل شده که برای هر قدمی که به سمت کربلای حسینی برداشته می شود، یک حج عمره مقبول نوشته می شود.

بانکی یادآور شد: حج خود یک معجون فوق العاده ای از عبادت های خداوند است، و اسرار عجیب و غریبی دارد حال باید دید که کربلای حسینی  چه میزان نزد خداوند متعال دارای ارزش است که چنین توصیفاتی برای ان شده است.

وی ادامه داد: در روایت ها آمده است که در میان واجبات و مستحبات هیچ عملی به اندازه  کربلا ثواب ندارد و بر هر مومنی رفتن به کربلا حداقل سالی یکبار فرض و واجب است.

134857

*در کوره محبت امام حسین(ع) هر رذیلتی آب  و پاک می شود

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در جمع دانشجویان جوان عازم پیاده روی اربعین حسینی، اذعان کرد:  کربلا رفتن اسرار، آداب و رموزی دارد، تحت هیچ شرایطی  کربلا رفتن  از انسان ساقط نشده و تعطیل بردار نیست، حتی نداشتن امنیت  هم بهانه ای برای ترک کربلا نرفتن نیست.

وی ابراز کرد: زیارت امام حسین(ع) چون کوره آتش است که هر زذیلت و گناهی را مانند یخ آب می کند، اما آنچه مهم است حفظ این پاکی وجود پس از زیارت سید الشهدا (ع) در کربلا است.

وی در پایان  بیان کرد: خاصیت حرم ثامن الحجج این است که حاجت روا می کند ولی خاصیت حرم اباعبد الله الحسین(ع) بی حاجت کردن زائرانش است، بی حاجتی بالاتر از حاجت روایی است.

بر این اساس، به همت ماه ها تلاش جمعی از جوانان بسیجی  دانشگاه های اصفهان  و همیاری سازمان بسیج دانشجویی تعداد ۱۰ دستگاه اتوبوس امروز به سمت مرز عراق به منظور پیوستن به خیل عظیم میلیونی مشتاقان اباعبد الله الحسین از گلستان شهدای شهدای این شهر حرکت کردند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها