چاپ این خبر
کد خبر : 6376
۴:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۳

کاهش ۲۵ درصدی بارندگی در شهرستان خوانسار

ییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان خوانسار از کاهش ۲۵ درصدی بارش باران در سالجاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار) به نقل از ایرنا، حمیدرضا مشایخی اظهار داشت: میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون ۸/۱۴۷ میلی متر است درحالی که بارندگی درسال زراعی گذشته ۵/۱۹۷ میلی متر بود.

وی افزود: با توجه به وجود باغ های بسیار در شهر و مناطق زیر کشت در روستاه ها نیاز به آب فراوان برای برداشت محصولات مرغوب است که امیدواریم در ماه های آینده با افزایش بارندگی و جبران کمبود بارش ها شاهد خوشحالی کشاورزان و باغداران شهرستان باشیم.

رییس اداره جهاد کشاورزی خوانسار همچنین از بیمه کارگران بخش کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون۲۵۱کارگر فعال در بخش کشاورزی به تامین اجتماعی معرفی شده اند.

مشایخی، تسهیلات پرداختی به بهره برداران بخش کشاورزی را از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این اداره عنوان کرد.

وی به افزایش مصرف سوخت به ویژه گاز به دلیل سرما و احتمال قطعی گاز و خسارت جبران ناپذیر به مرغداران اشاره کرد و گفت: به منظور بررسی وضعیت سوخت واحدهای مرغداری در شهرستان و نحوه استفاده ازسوخت جایگزین جلسه ای با حضور اعضاء برگزار شد.

رییس اداره جهاد کشاروزی خوانسار افزود: در این جلسه راهکارهای مناسب استفاده ازسوخت جایگزین درصورت قطع گاز به نمایندگان مرغداران بیان شد.

وی اظهار کرد: بیش از ۸۰واحد مرغ گوشتی وتخم گذار در این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

شهرستان خوانسار در ۱۶۰ کیلومتری شمال غرب اصفهان واقع است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها