چاپ این خبر
کد خبر : 65283
۱۰:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۸

آمریکا ۵ نفر را به اتهام نقض تحریم بانکی ایران در کره جنوبی تحت تعقیب قرار می‌دهد

۵ نفز از جمله ۲ آمریکایی و ۳ ایرانی از سوی وزارت دادگستری آمریکا به تلاش برای برداشت یک میلیارد دلار پول از یکی از حساب‌های بانکی ایران در کره جنوبی متهم شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از خبرگزاری دانشجو، یک سال پس از اجرایی شدن برجام، هنوز هم تعامل بانکی با ایران، مقوله‌ای نه‌چندان ایمن و بی‌خطر برای خارجی‌ها و بخصوص شهروندان آمریکایی محسوب می‌شود.

خبرگزاری رویترز امروز از ایراد اتهام به یک مرد ۷۷ ساله آمریکایی به نام «کنت زانگ» به ظن دست داشتن در «برداشت غیرقانونی» از یک حساب متعلق به ایران خبر داده است.

آنطور که رویترز از مقامات وزارت دادگستری آمریکا نقل کرده، آقای زانگ با ۳ ایرانی و یک آمریکایی دیگر برای تبدیل پول‌های ایران در حسابی در یکی از بانک‌های کره جنوبی و انتقال آن، تلاش کرده است.

آمریکایی ها گفته‌اند که این ۵ نفر، با یک میلیارد دلار پول ایرانی داخل این حساب سر و کار داشته‌اند.

هنوز مشخص نیست که آیا این برداشت از حساب متعلق به ایران، با هماهنگی و اجازه تهران بوده یا خیر ولی از لحن نوشتاری بیانیه وزارت دادگستری آمریکا بنظر می‌رسد که این برداشت، به علت نقض تحریم‌های ایران، غیرقانونی اعلام شده است.

یکی از وعده‌های تحقق نیافته برجامی، باز شدن مسیر تعاملات بانکی بین‌المللی برای ایرانیان است.

تکمیلی:

«کنت زانگ»  متهم است به انتقال حدود یک میلیارد دلار پول از یک حساب متعلق به ایران به ۱۰ کشور از جمله آمریکا، امارات، سوئیس، آلمان، اتریش و ایتالیا.

آمریکایی‌ها می‌گویند او برای این کار، بین ۱۰ تا ۱۷ میلیون دلار از ۳ متهم ایرانی این پرونده دریافت کرده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها