چاپ این خبر
کد خبر : 65457
۸:۳۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱
در نامه دانشجویان به شورای تأمین استان اصفهان مطرح شد

سوءاستفاده یک حزب در روز روشن از اعتبار دانشگاه

در نامه دانشجویان به شورای تأمین استان اصفهان آمده است: گویا حضور احزاب سیاسی در دانشگاه در حال تبدیل شدن به یک روال عادی است، تا فرصت فوت نشده باید در مقابل این مسیر ایستاد و اگر نه دانشگاه را به همان ترکستانی می‌برد که رهبر معظم انقلاب مرتباً و مؤکداً نسبت به آن هشدار داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از فارس، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه اصفهان طی نامه‌ای به برگزاری برنامه حزب ندای ایرانیان در دانشگاه اصفهان و ورود جناح‌های سیاسی به این دانشگاه اعتراض کردند.

در این نامه که با نقل قولی از رهبر انقلاب مبنی بر سمّ مهلک دانستن فعالیت‌هاى جناح‌هاى سیاسى برای دانشگاه آغاز می‌شود، خطاب به اعضای شورای تأمین استان اصفهان آمده است: محیط دانشگاه که محیطی علمی و به دور از هرگونه فعالیت حزبی و جناحی است، باید سرشار از آگاهی‌های اجتماعی و سیاسی باشد. این مهم با استفاده از ساختارهایی نظیر تشکل‌های دانشجویی محقق می‌شود. باید توجه داشت که مهم‌ترین آفت این نشاط، سیاست زدگی محیط دانشگاه است و این سیاست زدگی با حزب بازی و جناح بازی به وجود می‌آید.

در ادامه این نامه آمده است: وقتی در روز روشن، با چراغ سبز برخی مسؤولان دانشگاه، یک حزب به طور رسمی و با بیرق و پرچم خود وارد دانشگاه اصفهان شده و در مهم‌ترین و اصلی‌ترین تالار دانشگاه برنامه برگزار می‌کند و از نام و اعتبار دانشگاه سوء استفاده می‌کند، نه تنها آن نشاط و طراوت سیاسی لگدمال شده، بلکه سیاست زدگی و جناح بازی در دانشگاه مرسوم و رایج می‌شود. اگر دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان نسبت برنامه اخیر بنیاد امید ایرانیان اصفهان در دانشگاه اصفهان تجمع یا اقدامات شدید مشابه را انجام نداده‌اند صرفاً به احترام حضور دکتر محمدرضا عارف بوده است که از رجل مهم و محترم سیاسی کشور به حساب می‌آیند.

دانشجویان دانشگاه اصفهان با اشاره به این که برای سومین بار از ابتدای سال جاری این گونه برنامه‌ها در دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود نوشتند: قبل از این جلسه نیز دو بار در سال جاری تحت عناوینی همچون گردهمایی اصلاح طلبان استان اصفهان اقدام به برگزاری جلسات حزبی در دانشگاه کرده‌اند؛ بنابراین جای چشم‌پوشی و سهل‌انگاری نیست چرا که سازوکار این عملکرد از سهو و خطا گذشته و گویا حضور احزاب سیاسی در دانشگاه در حال تبدیل شدن به یک روال عادی است. تا فرصت فوت نشده باید در مقابل این مسیر ایستاد وگرنه دانشگاه را به همان ترکستانی می‌برد که رهبر معظم انقلاب مرتباً و مؤکداً به آن هشدار داده‌اند. در نهایت صراحت و البته ادب، از زبان دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان اعلام می‌کنیم چنین اقداماتی در دانشگاه اصفهان ممنوع بوده و در صورت تکرار مراتب شدیدترین اعتراضات دانشجویان این دانشگاه به منصه ظهور خواهد رسید.

در ادامه نامه ضمن انتقاد از حضور مسؤولان دارای جایگاه، در چنین برنامه‌های حزبی نوشته شده است: چرا در حضور یکی از اعضای تأثیرگذار مجمع تشخیص مصلحت نظام، عده‌ای با صدای رسا، صحبت‌هایی شبه دار و ناروا نظیر اسلام رحمانی را مطرح می‌کنند. با ساده‌ترین استدلالات می‌توان ثابت کرد که اسلام عین رحمانیت و رحمانیت عین اسلام است. آیا در دین اسلام که پیامبر آن رحمت اللعالمین است، صحبت کردن از اسلام رحمانی نوعی حشو و شاید دهن‌کجی به مفاهیم جهادی و انقلابی اسلام نیست؟ چرا در مقابل این هجمه‌ها به اصلی‌ترین مفاهیم انقلاب و بیان مفاهیم ضاله‌ای چون «اسلام رحمانی» که مورد نکوهش رهبر انقلاب نیز قرار گرفته است موضع‌گیری از طرف جنابتان صورت نمی‌گیرد؟ آیا بیان مسائلی همچون رفع حصر سران فتنه که از جمله مسائل زرد سیاسی و فاقد پشتوانه قانونی است در چنین مراسم رسمی شایسته است؟ آیا شما و بیان‌کنندگان این موضوع نمی‌دانید که سران فتنه اولاً خائن به ملت هستند و ثانیاً مورد مرحمت نظام قرارگرفته‌اند که به جزای خیانتشان نمی‌رسند؟ پس چرا درباره یاوه گویی‌های مکرر متقاضیان رفع حصر پاسخی درخور داده نمی‌شود؟ از زبان دانشجویان دانشگاه اصفهان به گوش مبارکشان برسانید که اگر حصر رفع شود و دادگاه سران فتنه برگزار شود سرنوشت و حکمی به جز عدم و نیستی در انتظار خائنان به نظام و ملت نخواهد بود.

دانشجویان دانشگاه اصفهان در پایان نامه خود نوشتند: لازم می‌دانیم بار دیگر با تأکید بر منویات حضرت روح الله (ره) و رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجتناب از آلوده کردن فضای دانشگاه به مسائل حزبی، مراتب اعتراض خود را نسبت به برگزاری این مراسم در دانشگاه اصفهان ابراز کرده و همچنین اعلام کنیم دیگر جنبش دانشجویان انقلابی اصفهان در مقابل چنین برنامه‌هایی ساکت نبوده و اجازه برگزاری این‌گونه برنامه‌های حزبی را در دانشگاه نخواهد داد.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی

به گزارش فارس، این نامه به شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران، دفتر نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان، دفتر نمایندگان استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، دفتر محمدرضا عارف، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و دفتر نمایندگان شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی رو نوشت شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها