چاپ این خبر
کد خبر : 65568
۱۲:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۳
دبیر هفتمین جشنواره فیلم عمار اصفهان خبر داد

آغاز اکران فیلم های جشنواره عمار در اصفهان/ اکران اختصاصی «فرمانده جواد» برای اصحاب رسانه

معین مومنیان گفت: توزیع بسته ­های اکران شروع شده و در هر شهرستان نماینده ­ای به عنوان توزیع کننده انتخاب شده که این فیلم­ ها در اختیار آن­ها قرار می ­گیرد.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از ندای اصفهان، دبیر هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در اصفهان در گفتگو با ندای اصفهان این جشنواره مردمی را از برکات و خدمات انقلاب دانست و اظهار کرد: جشنواره عمار نشان دهنده مردمی بودن حرکت های انقلابی است؛ انقلابی که مردم آن می ­توانند حرف­ خود را با زبان فیلم و رسانه به دورترین و محروم­ ترین نقاط کشور منتقل کنند.

معین مومنیان در ادامه با مهم دانستن اکران جشنواره فیلم عمار گفت: یکی دیگر از برکات این جشنواره این است که جوانان انقلابی و دغدغه ­مند با دغدغه مردم بیشتر آشنا شده و علاوه بر آن با قدرت رسانه که امروزه یکی از ابزارهای تاثیرگذار در عرصه فرهنگ است آشنا می شوند.

وی با اشاره به آغاز اکران های عمومی هفتمین جشنواره عمار افزود: توزیع بسته ­های اکران که شامل شش حلقه DVD است شروع شده  و در هر شهرستان نماینده ­ای به عنوان توزیع کننده انتخاب شده که این فیلم­ ها در اختیار آن­ها قرار می ­گیرد.

مومنیانادامه داد: فهرستی از مراکز توزیع تولیدات جشنواره عمار در نقاط مختلف کشور در پایگاه عمار فیلم قرار داده شده و هر کسی که توانایی اکران دارد می­ تواند این فیلم ­ها را با مراجعه به این مراکز دریافت کند.

وی با بیان شرایط اکران گفت: هر رابط به صورت رایگان باید این محصولات را در اختیار اکران کننده قرار دهد، ولی تنها نکته مهم در خصوص اکران­ ها این است که استفاده شخصی تحت هر عنوان از این فیلم ­ها جایز نبوده و فیلم ­ها باید در جمع ­های حداقل ۵ نفره اکران شود.

دبیر هفتمین جشنواره عمار در اصفهان پیرامون برنامه­ های جانبی در کنار اکران فیلم ­ها گفت: برنامه­ های قابل توجهی برای اکران در نظر گرفته شده است که از این بین می ­توان به برگزاری نمایشگاه کتاب با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی که بسیار مورد تاکید حضرت آقاست و همچنین اکران­ های اختصاصی و جلسه نقد ویژه اصحاب رسانه (به مناسبت ۹ دی) اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه  فیلم­های جشنواره عمار حول موضوعاتی است که امروزه در بستر جامعه با آن روبرو هستیم، گفت: فیلم ­های زیادی برای این دوره به دبیرخانه تحویل داده شده است که شامل موضوعاتی مانند سبک زندگی، اقتصاد مقاومتی، فتنه ۸۸، بیداری اسلامی و جهانی و همچنین بزرگداشت مدافعان حرم است.

مومنیان اضافه کرد: در این بخش­ها فیلم ­های قابل تحسینی مانند «بی­ خوابی» و «روزگار اکبر» در حوزه سبک زندگی، «فرمانده جواد» در بخش مدافعان حرم، «نبرد پنهان» در بخش بیداری اسلامی و جهانی و «قابلمه» در بخش اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.

اکران اختصاصی فیلم «فرمانده جواد»

این فعال فرهنگی ادامه داد: دبیرخانه جشنواره عمار در اصفهان از اصحاب رسانه دعوت می ­کند که در جلسه اکران و نقد «فرمانده جواد» حاضر شوند و درخواست حضور خود را از طریق پیامک به شماره ۰۹۱۳۲۸۸۶۸۲۷ اعلام کنند.

وی در توضیح این فیلم گفت: «فرمانده جواد» روایتی مستقیم از زندگی جهادی «جواد حسناوی» فرمانده گردان سرایا خراسانی است که جهاد خود را در ریف دمشق آغاز کرده و در عراق ادامه داد.

مومنیان ادامه داد: از نکات برجسته این فیلم صحنه­ های واقعی درگیری با تروریست­ ها از جمله درگیری­ های منطقه کوباشی است که باعث خلق مستندی موثر و گیرا شده است، فرمانده جواد در فروردین سال ۹۴ به شهادت رسید.

وی در پایان با جریان­ساز خواندن فیلم­ های عمار گفت: امید است که جوانان انقلابی برای دیده شدن فیلم­های جشنواره عمار تلاش کنند، زیرا جشنواره عمار پاسخ مناسبی به خواسته ­های فرهنگی انقلاب است و این فیلم­ ها می­ تواند در زمینه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جریان­ساز باشد؛ برای مثال یکی از روستاهای توابع اصفهان پس از اکران فیلم «عروس وامنان» تصمیم جدی گرفتند که طرح­ هایی نظیر طرح ­های روستای وامنان را در روستای خود پیاده کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها