چاپ این خبر
کد خبر : 65748
۸:۰۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۷

جبهه ای مشتمل بر افراد معتقد به آرمان امام، گفتمان انقلاب، ‌راه شهدا و پیروی از ولایت

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می‌خواهد مرزهای حزبی را کنار بزند تا مردم حاکم باشند، هر کجا کار دست مردم بوده، کشور و نظام موفق بوده و هر کجا کسانی به نیابت از مردم حاضر شدند، آنها مسیر را به انحراف بردند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از جوان، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (دفتر سابق حزب جمهوری اسلامی) عصر دیروز شاهد رویشی از جنس همان حزب جمهوری بود.

«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» پای در عرصه فعالیت‌های سیاسی نهاد و با معرفی اهداف و برنامه‌های خود از همه جریان‌های معتقد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و هر کس که دل در گرو آبادانی کشور و خدمت به مردم دارد، دعوت به همکاری کرد. از ترکیب اولیه اعضای هیئت مؤسس این تشکل نیز می‌توان فهمید برخلاف جریان‌های مرسوم سیاسی از چهره‌های مشهور چندان خبری نیست تا به زعم خود بر مردمی بودن خود تأکید کند.

جبهه‌ای فراتر از اصولگرایی
در ابتدای مراسم اعلام موجودیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان به عنوان رئیس هیئت مؤسس، اظهار داشت: بنده به‌عنوان خادم کوچک این جمع قرار است نکاتی را مطرح و با ذکر توضیحات و مقدماتی، موجودیت این تشکل را خدمت ملت عزیز ایران اعلام کنم.
وی گفت: باید اذعان کنیم که نظام اجرایی ما همواره از اینکه بتواند مشکلات جامعه را برطرف کند ناتوان بوده است و باید با تلخی اذعان کنیم که بخشی از کارگزاران نظام، از مردم فاصله گرفته‌ و به سمت رفاه و ثروت‌اندوزی متمایل شده‌اند. وی تأکید کرد: این مسائل گاهی خواب را از چشم رهبر انقلاب ربوده و دل هر متعهدی را درد می‌آورد، بنابراین در این شرایط وظیفه ما این است که اقدام مناسبی انجام دهیم.

حجت‌الاسلام رحیمیان ادامه داد: همه دلسوزان در نظام ما فراتر از احزاب و جناح‌ها و همه‌کسانی که دغدغه مردم و احیای ارزش‌های اسلامی در جامعه رادارند و به لزوم به‌کارگیری و مشارکت همه مردم در این عرصه و پدید آمدن جبهه‌ای متشکل از مردم و متکی به آنها تأکیددارند، جبهه مردمی نیروهای انقلاب، جبهه‌ای فراگیر و فراتر از یک یا دو جناح است.
رئیس هیئت مؤسس «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» تأکید کرد: ما اصولگرایی را قبول داریم، اما باید بدانیم حل مشکل جامعه ما با یک جناح و ائتلاف بین آنها حل‌شدنی نیست، از این رو مجموعه عناصری که در جامعه هستند و به اصول انقلاب، خط امام، قانون اساسی و تبعیت محض از ولایت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای اعتقاد دارند و دارای این ویژگی هستند، در این عرصه فراخوانده می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه این جبهه فراتر از جریان اصولگرایی است، یادآور شد: این جبهه مشتمل بر همه افرادی که معتقد به اصول خط امام، گفتمان انقلاب، ‌آرمان امام، ‌راه شهدا، پیروی از ولایت هستند و ما از همین‌جا از همه دلسوزان و دغدغه‌مندان انقلاب اسلامی خواستاریم که به این حرکت بزرگ مردمی بپیوندند تا به خواست خدا، اقدام و عمل صالحانه و خدمت خاضعانه برای این ملت عزیز محقق شود و نظام اسلامی آن‌گونه که شایسته نام آن است زیر چتر عنایات حضرت ولی‌عصر (عج) محقق شود.

عبور از صف‌بندی‌های سیاسی کشور
مرضیه وحیددستجردی، عضو هیئت مؤسس و سخنگوی موقت جبهه مردمی نیروهای انقلاب در نشست خبری این جبهه گفت: این ترکیب از خطوط و صف‌بندی‌های سیاسی کشور عبور کرده است.

وی افزود: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی می‌خواهد مرزهای حزبی را کنار بزند تا مردم حاکم باشند، هر کجا کار دست مردم بوده، کشور و نظام موفق بوده و هر کجا کسانی به نیابت از مردم حاضر شدند، آنها مسیر را به انحراف بردند.
عضو هیئت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: برای کسب اعتماد نظرات همه مردم را از سراسر کشور کسب خواهیم کرد و مرحله به مرحله پیشرفت امور را به مردم گزارش خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه مسائلی چون تشدید فقر و تبعیض، حاصل ناکارآمدی دولت کنونی است، گفت: با توجه به وضعیت حساسی که پیش روی ماست، ما تفرق در میان نیروها و گروه‌های انقلابی را پسندیده نمی‌دانیم، چرا که ما باید پاسخگو باشیم. ما نمی‌توانیم نسبت به این وضع بی‌تفاوت باشیم چون مسئول وضع مردم هستیم.
عضو هیئت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از حمایت حدود ۳۰۰۰ شخصیت انقلابی از این جبهه خبر داد و گفت: متأسفانه آنچه مردم انتظار داشتند برآورده نشده و وضعیت کنونی شایسته جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز ما نیست، بنابراین ما بر همین اساس احساس وظیفه و احساس مسئولیت کردیم که در این برهه برای آنکه صدای مردم شنیده شود، اقدام کنیم.

می‌خواهیم پژواک صدای مردم باشیم
وی با بیان اینکه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تلاش دارد صدای مردم را منعکس کند، گفت که این جبهه برای پیشبرد اهداف عالی خود قصد دارد مجامع شهرستانی و استانی را برگزار کند و نهایتاً مجمع ملی را تشکیل دهد تا عموم مردم در این جبهه بتوانند صدای خود را منعکس کنند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره نسبت این جبهه با اصولگرایی، گفت: این جریان یک جریان فراجناحی و حتی فرا اصولگرایی است؛ ما می‌خواهیم کار را با کمک مردم پیش ببریم و ما هر دستی که به سمت‌مان دراز شود را می‌فشاریم. کسانی که در صحنه‌های اجتماعی و فرهنگی خدمتگزاری خود را به مردم ثابت کرده‌اند از حامیان این جبهه هستند و ما امیدواریم در روزهای آتی به تعداد حامیان این جبهه افزوده شود. وی با بیان اینکه مردم از وضعیت فساد و مشکلات اقتصادی از قبیل حقوق‌های نجومی رنج می‌برند، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی دل هر کسی را به رنج می‌آورد. باید کسانی داعیه‌دار امور کشور باشند که از خود مردم باشند، بنابراین ما می‌خواهیم با صدای ملت، مسیر پایداری ارزش‌های انقلاب اسلامی را دنبال کنیم.

نگاه بالا به پایین نداریم
وحید دستجردی پیشرفت و آبادانی کشور، استقرار عدالت، نبود فقر و تبعیض، حرکت درون‌زای اقتصادی و نداشتن نگاه به بیگانه و نگاه به مردم را از اهداف جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی دانست و در پاسخ به سؤالی درباره شرایط پیوستن دیگر گروه‌ها به این جبهه، گفت: اعضای هیئت مؤسس برای جذب گروه‌هایی که معتقد به اصول انقلاب هستند تلاش خواهند کرد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی کاندیدای خاصی مدنظر دارد، گفت: امیدوار هستیم به اهداف بلند تعیین شده برسیم و ما برای اهداف خود گام به گام پیش خواهیم رفت، البته انتخابات را در پیش رو داریم؛ باید آرای مردم را به دست بیاوریم و حتما ما پیشنهادی مردمی را بررسی خواهیم کرد؛ در یک جریان مردمی قرار نیست از بالا به پایین نظر دهیم و ما این مهم را موکول می‌کنیم به نظرات مردم که نظر مردم را در مجامع عمومی کسب کنیم.

سخنگوی موقت این جبهه با تاکید بر اینکه تمام تشکل‌های معتقد به ارزش‌های انقلاب باید به وحدت برسند خاطرنشان کرد: برگزاری مجمع برگزاری این جبهه در چند هفته آینده خواهد بود و ابتدا یک مجمع شهرستانی استانی در دو هفته آینده خواهیم داشت و سپس حدود پنج هفته دیگر، مجمع عمومی کلی و مردمی برگزار می‌شود. وی افزود: از داخل آن مجمع مردمی، تعدادی باید رأی بیاورند و به اعضای فعلی اضافه شوند که از این رو، ۱۰ نفر دیگر به ۱۰ نفر فعلی هیئت مؤسس اضافه خواهد شد.

برخی‌ها از انقلابی‌گری خسته شده‌اند
علیرضا مرندی عضو دیگر هیئت مؤسس نیز در حاشیه مراسم اعلام موجودیت این جبهه و در جمع خبرنگاران گفت: ما اگر فکر کنیم موفق نمی‌شویم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و حضرت امام (ره) بااینکه هیچ‌کس را نداشتند تمام تلاش خود را کردند هرچند که ما ادعای امامی نداریم و خداوند حامی کسانی است که تلاش بیشتر و به‌صورت صادقانه فکر و عمل می‌کنند.
مرندی بابیان اینکه اگر وضع موجود رضایت‌بخش بود دیگر نیاز به اصلاح آن وجود نداشت، خاطرنشان کرد: هرچه ما از انقلاب گذشته‌ایم تلاش‌های انقلابی‌گری کم‌رنگ و برخی خسته شده‌اند و برخی فکر کردند دیگران این وضعیت را درست می‌کنند.
وی ادامه داد: بنابراین باید تلاش بیشتری شود که آلاینده‌ها پالایش و کنار روند و این فسادها ناشی از همین سخت نگرفتن‌هاست که ما می‌بینیم پس از موضوع حقوق نجومی برخی افراد مؤثر در این قضیه را ذخیره نظام می‌نامند، ازاین‌رو این‌گونه مسائل مردم را ناامید می‌کند و باید تلاش شود تا اهداف پاک انقلاب مطرح شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها