چاپ این خبر
کد خبر : 65821
۸:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۸

حقوقدان‌های آمریکایی و غربی سر مذاکره‌کنندگان را کلاه گذاشتند/ شاهد بی‌تدبیری‌های دولت در برجام هستیم

حسینی با اشاره به اظهار پشیمانی آقای ظریف از اعتمادی که به جان کری کرده بود، تصریح کرد: حقوقدان‌های آمریکایی و غربی سر مذاکره‌کنندگان را کلاه گذاشتند و درواقع امتیازهایی را که دادند محرمانه محسوب کردند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از صاحب نیوز، کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی پیرامون مسئله ابرازپشیمانی وزیر امور خارجه از اعتماد به وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: این افراد فکر می‌کردند با مذاکرات می‌توانند از دشمنی نابکار همچون آمریکا امتیاز بگیرند درصورتی‌که تجربه نشان داده آن‌ها پایبند به وعده‌هایشان نیستند.

سید جلال حسینی بابیان اینکه یکسری از توافقات انجام‌شده به‌صورت محرمانه باقی‌مانده است، گفت: این دولت که خود را حقوقدان می‌داند، شاهد بی‌تدبیری‌شان در برنامه جامع اقدام مشترک هستیم.

وی با ابراز تأسف تصریح کرد: حقوقدان‌های آمریکایی و غربی سر این‌ها را کلاه گذاشتند و در واقع امتیازهایی را که دادند محرمانه محسوب کردند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: هرچقدر این محرمانه‌ها منتشر شود به بصیرت مردم افزوده خواهد شد.

حسینی با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب که در خصوص برجام فرموده بودند عجله نکنید و ضمانت‌های لازم را از طرف مقابل خود بگیرد، اظهار کرد: مجلس هم با تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام در اشتباهات سهیم بوده است.

وی با تأکید برداشتن روحیه انقلابی، گفت: برخی اصولگرایان به دلیل تبیین نکردن مسائل مربوط به برجام و سفارش‌های رهبری که مدام می‌فرمودند آمریکا قابل‌اعتماد نیست مقصر هستند.

تحلیلگر مسائل سیاسی فاش شدن مسائل این‌چنینی را به نفع مردم و بصیرت آن‌ها دانست و تأکید کرد: مردم را در ین مسائل نباید نامحرم فرض کرد.

وی تصریح کرد: دلسوزان نظام باید برجام را مورد نقد خود قرار می‌دادند، ضمن اینکه خبرهایی همچون اظهار پشیمانی آقای ظریف وزیر امور خارجه به مردم شوک وارد می‌کند.

Comments are closed.

جدیدترین ها