چاپ این خبر
کد خبر : 65926
۱۱:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۹

واکنش بی‌بی‌سی به اعلام موجودیت «جبهه مردمی نیروهای انقلاب‌اسلامی»

بی‌بی‌سی: «اکثر اعضای هیأت موسس و حامیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از متحدان سابق محمود احمدی نژاد و تقریبا تمام آن‌ها از منتقدان دولت حسن روحانی هستند.»

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از جام نیوز، سایت بی بی سی فارسی با انعکاس خبر آغاز فعالیت “جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی” وابسته به اصولگرایان نوشت: ریاست هیات مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با محمدحسین رحیمیان نماینده سابق رهبر ایران در بنیاد شهید است.

سایر اعضای هیأت مؤسس عبارتند از مهدی چمران، حمیدرضا حاجی‌بابایی، یحیی آل‌اسحاق، مرضیه وحید دستجردی، رضا روستاآزاد، محمود خسروی وفا، مهدی محمدی، علیرضا مرندی و نادر طالب‌زاده.

همزمان برخی خبرگزاری‌ها از حمایت ۲۱۰ چهره اصولگرا از جمله غلامعلی حداد عادل، مهرداد بذرپاش، الیاس نادران، مسعود زریبافان، محمود بهمنی و محمدباقر ذوالقدر از این تشکل جدیدالتأسیس خبر داده‌اند.

بی بی سی افزود: اکثر اعضای هیات موسس و حامیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از متحدان سابق محمود احمدی نژاد و تقریبا تمام آن‌ها از منتقدان دولت حسن روحانی هستند.

در بیانیه تأسیس این تشکل تأکید شده که “فساد اداری و فساد اقتصادی با ارقام نجومی و دریافت‌های نامتعارف و ناعادلانه مدیران و صاحب‌منصبان از آستانه تحمل مردم فراتر رفته است” و “وجود این مشکلات، شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست”.

امضاکنندگان این بیانیه همچنین گفته‌اند: “هرگاه به جای اعتماد به نیروی ملت و توانایی‌های داخلی به بیگانه چشم دوختیم، ناکام مانده و زیان کرده‌ایم.”

در حالی که حدود ۵ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ ایران باقی مانده، تلاش‌های اصولگرایان برای به اجماع رسیدن بر سر رویکردی واحد در این انتخابات شدت گرفته است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها