چاپ این خبر
کد خبر : 65977
۸:۰۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۰

تدوین سند جامع کاهش آسیب های فضای مجازی در پلیس فتای اصفهان

– رئیس پلیس فتای استان از تدوین سند جامع کاهش آسیب های فضای مجازی و تعیین نقش ۲۳ دستگاه و نهاد اثرگذار در این حوزه خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ” سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: امروزه فضای مجازی جزیی از زندگی مردم شده و به سرعت در حال گسترش است و به دلیل جذابیت و همه گیری که این فضا دارد توانسته جایگاه ویژه ای در بین نسل جوان و حتی نوجوان جامعه پیدا کند و دیگر نمی توان آن را محدود و ممنوع کرد.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت در بین جوانان به سرعت در حال رواج است گفت: تنها راه مقابله با آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی آگاه سازی جامعه و انجام اقدامات آموزشی و پیشگیرانه و مشارکت والدین و همه دستگاه های موثر به خصوص آموزش و پرورش در این زمینه است.

سرهنگ مرتضوی از تدوین سند جامع کاهش آسیب های فضای مجازی در پلیس فتای استان خبر داد و گفت: در این سند نقش ۲۳ دستگاه موثر و راهبردهای عملیاتی برای کاهش آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی و وظایف آنها تعیین شده است و شامل دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت است.

این مقام مسئول اظهار داشت: این سند برای ابلاغ به دستگاه های دولتی به استانداری اصفهان ارائه شده که اگر اجرایی شود انتظارمی رود در بلند مدت شاهد کاهش ضریب نفوذ اینترنت و فضای مجازی در استان باشیم.

سرهنگ مرتضوی در خصوص تاثیرگذاری دستگاه ها در حوزه کاهش آسیب های فضای مجازی گفت: آموزش و پرورش استان با توجه به در اختیار داشتن حجم زیادی از دانش آموزان و همچنین انجمن های اولیا و مربیان ظرفیت زیادی برای آموزش این قشر از جامعه و والدین آنها دارد که در این زمینه نیز پلیس فتا بالاترین تعامل را با اداره کل آموزش و پرورش استان دارد.

وی افزود: در راستای این تعاملات سه کتاب با عنوان نسیم سایبری، امنیت آن لاین در خانواده و امنیت کودکان در فضای مجازی که با همکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تهیه شده بود در بین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی توسط کارشناسان ما توزیع شد و همکاری خوبی برای تدریس این گونه آموزش ها در مدارس صورت گرفت.

رئیس پلیس فتای استان اظهار داشت: سایر ادارات و دستگاه ها نیز در این حوزه اثر گذار هستند مانند بهزیستی می تواند در زمینه تربیت کودکان در مهدهای کودک، شهرداری ها به آموزش خانواده ها در فرهنگسراها و تبلیغات شهری، بسیج درزمینه استفاده از ظرفیت آموزشی در پایگاه های خود، فرمانداری ها برای مدیریت بهینه فضای مجازی در سطح شهرستان ها، شرکت مخابرات در زمینه کنترل اپراتورها، بانک ها در افزایش امنیت تجارت الکترونیک خود و به همین طریق تمامی دستگاه ها می توانند در این حوزه نقش ایفا کنند.

توقیف بیش از ۴۰۰ کیلو تریاک در اصفهان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی استان از کشف مقدار ۴۲۰ کیلو و ۳۱۰ گرم تریاک توسط ماموران یگان تکاوری پلیس اصفهان و دستگیری دو سوداگر مرگ خبر داد.

سردار “عبدالرضا آقاخانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت : ماموران یگان تکاوری پلیس اصفهان حین کنترل و نظارت برخودروهای عبوری در یکی از محورهای فرعی شهرستان نائین به یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ مشکوک و دستور ایست دادند.

وی ادامه داد: راننده خودرو به دستورایست ماموران توجهی نکرده و با سرعت زیاد متواری شد که ماموران وارد عمل شدند و در یک عملیات ضربتی خودرو را متوقف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت:در بازرسی از خودرو مقدار ۴۲۰ کیلو و ۳۱۰ گرم تریاک که زیر صندلی خودرو جاساز شده بود کشف شد.

سردار آقاخانی افزود: در این خصوص دو سوداگر مرگ دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: کارکنان نیروی انتظامی برخورد و مقابله با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر را در اولویت کاری خود قرار داده اند و اجازه جولان و سرکشی به آنها نخواهند داد./

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها