چاپ این خبر
کد خبر : 66005
۱۰:۰۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۰

سازمان اطلاعات سوئد آمار جاسوسی خود را اعلام کرد

سازمان اطلاعات سوئد اعلام کرد که در سال ۲۰۱۵، ۳۷۷ نفر را به طور مستمر شنود کرده است.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از راه دانا، وزیر کشور سوئد، «آندرس یگمان»، اعلام کرد که «ساپو»، سازمان اطلاعات این کشور به خاطر درخواست دولت، برای اولین بار گزارشی از شنودهای خود به پارلمان ارائه داده است.

وی افزود، این گزارش به منظور احترام به حقوق شهروندی نسبت به اطلاع از فعالیت‌‌های محرمانه و شنود و تعقیب‌‌های انجام شده، تهیه گردیده و با این کار سعی شده در مردم نسبت به فعالیت‌‌های این ارگان، اعتماد سازی گردد.

ساپو در این گزارش بیان داشته که با حکم صادر شده، نسبت به شنود تماس‌‌های تلفنی و ترافیک اینترنتی ۳۷۷ نفر در سال ۲۰۱۵ میلادی اقدام کرده که در این شنودها تعقیب با دوربین و ریز دستگاه شنود صوتی «بوجَک» نیز استفاده شده است.

بر اساس این گزارش، در میان این افراد، اعضای برخی گروهک‌‌های تروریستی، افراد مظنون به جاسوسی، گروه‌‌های چپ گرا و راست‌‌گرای سیاسی، وجود دارند.

یگمان مدعی شده است که سازمان اطلاعات دیگری در جهان وجود ندارد که تا به این اندازه شفاف، روش های مورد استفاده خود در عملیات محرمانه‌‌اش را بیان کند و هدف سوئد را از این شفاف سازی، اعتماد سازی در مورد تعقیب محرمانه افراد عنوان نمود.

وی در ادامه از مصونیت شخصی و حفاظت از اطلاعات محرمانه مردم ابراز اطمینان کرده و گفت: “این روش‌‌ها تنها برای جرم‌‌های بسیار جدی و تروریست‌‌ها مورد استفاده قرار می‌‌گیرد و برای مردم عادی لحاظ نمی‌‌شود”.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها