چاپ این خبر
کد خبر : 6608
۱۲:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۱۰/۲۷

فرماندار از شهرک علمی– تحقیقاتی اصفهان بازدید نمود

فرماندار به همراه روسای دانشگاه ها ی شهرستان،‌ رئیس شورای اسلامی شهر و رئیس آموزش و پرورش از شهرک علمی- تحقیقاتی بازدید کرد.

به گزارش واحد رصد فضای مجازی پایگاه اطلاع رسانی شهرستان خوانسار(چشمه سار)، در ابتدای این بازدید و طی نشستی با مدیر و معاونین شهرک، پیشینه و اقدامات فعالیت های شهرک توسط دکتر امیدی و مهندس حسینی برای میهمانان تشریح شد سپس طی بازدید از بخش های مختلف شهرک، توضیحات مختلف در خصوص برنامه های شهرک به فرماندار و مدیران شهرستان ارائه شد.

فرماندار در این رابطه گفت: هدف اصلی از این بازدید اولا آشنایی با فعالیت ها،‌ توانمندی ها و اقدامات شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان در حوزه حمایت از ایده ها و شرکت های دانش بنیان برای تجاری سازی دانش است و ثانیا بررسی زمینه های لازم برای تاسیس مرکز رشد علم و فناوری در شهرستان خوانسار می باشد.

پوراحمدی گفت: یک از راهبردهای اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توسعه پایدار،‌ توجه به رشته های دانش بنیان و صنایع هایتک می باشد و کشورهایی که در این حوزه برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده اند در حال حاضر بعنوان کشورهای پیشرو در عرصه علم و فناوری و دستیابی به تکنولوژی نوین و اقتصاد پیشرفته می باشند.

ایران نیز بر اساس این راهبرد در سال های گذشته توانسته گام های بسیار ارزشمند و مهمی را در زمینه تولید علم و فناوری بردارد که در این رابطه نقش دانشگاه ها، ‌اساتید و دانشجویان بی بدیل است. اما زمانی تولید علم می تواند به کشور جهت رسیدن به توسعه پایدار کمک کند که این تولیدات بتواند به محصول تبدیل شده یا تجاری شود و شهرک های علمی- تحقیقاتی بعنوان واسطه ای برای تبدیل تولیدات دانش به محصولات تجاری می باشد که شهرک علمی – تحقیقاتی اصفهان بعنوان بزرگترین و مهمترین شهرک علمی – تحقیقاتی کشور نقش موثری در این فرآیند دارد بگونه ای که تا کنون در این شهرک چندین مرکز رشد و دو پارک علم و فناوری تاسیس شده و بیش از ۳۵۰ شرکت دانش بنیان مشغول فعالیت می باشند .

وی افزود: تعدادی از صنایع پیشرفته و محصولات مطرح کشور که برخی از آنها تا چند سال پیش در اختیار تعداد معدودی کشور قرار داشت با حمایت شهرک علمی – تحقیقاتی اصفهان به بار نشسته است.

فرماندار گفت: دراین بازدید مذاکراتی در خصوص تاسیس مرکز رشد و فناوری وابسته به شهرک علمی – تحقیقاتی اصفهان در شهرستان خوانسار بعمل آمد که قرار شد با تشکیل تیمی مجرب در شهرستان پیگیری های این موضوع به جد دنبال شود و در صورت امکان در اردیبهشت ماه و همزمان با جشن های روز خوانسار این مرکز افتتاح شود.

وی همچین افزود: درصورت اتفاق این رویداد،‌ یکی از اصلی ترین اقدامات در زمینه توسعه و پیشرفت شهرستان خوانسار اتفاق خواهد افتاد چرا که کار مرکز رشد علم و فناوری این است که ایده ها و نوآوری های دانش آموختگان شهرستان و حتی منطقه را جذب و با حمایت های آموزشی و مالی و تشکیل شرکت های دانش بنیان این ایده ها را تبدیل به محصولات تجاری و سپس تولیدات تجاری و در نهایت تاسیس صنایع و کارخانجات نماید.

پوراحمدی در پایان گفت: در سه شهرستان از استان اصفهان مراکز رشد و فناوری وابسته به شهرک علمی – تحقیقاتی  راه اندازی شده و با توجه به پیشینه، مزیت ها و ظرفیت های شهرستان خوانسار قرار شد با تامین یک ساختمان و تجهیز آن، درآینده مرکز رشد و فناوری شهرستان خوانسار تاسیس شود.

منبع: سایت اطلاع رسانی فرمانداری خوانسار

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها