چاپ این خبر
کد خبر : 66118
۸:۳۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی اصفهان:

کشت‌ گلخانه‌ای در استان اصفهان ۱۳ درصد افزایش یافت‌

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: با اجرای سیاست‌های حمایتی شاهد گسترش سطح زیر‌کشت و تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از تسنیم، احمدرضا رئیس‌زاده اظهار داشت: با اجرای سیاست‌های حمایتی شاهد گسترش سطح زیر کشت و تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان هستیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت گلخانه‌های استان اصفهان گفت: تا پایان سال ۹۳ میزان گلخانه‌های استان به یک هزار ۲۴۲ هکتار رسید، اما خوشبختانه با اقدامات حمایتی شکل گرفته این رقم در سال ۹۴ با رشدی مناسب به یک هزار و ۴۱۰ هکتار افزایش یافت.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: در همین راستا، سطح زیر کشت گلخانه‌های گل‌های زینتی استان از ۱۳۴ هکتار در پایان سال ۹۳ به ۱۴۴ هکتار در سال ۹۴ افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: همچنین در زمینه گلخانه‌های مربوط به سبزی و صیفی شاهد رشد سطح زیر کشت بوده‌ایم به گونه‌ای که سطح این گلخانه‌ها از یک هزار و ۱۰۸ هکتار در سال ۹۳ به یک هزار و ۲۶۶ هکتار در سال ۹۴ رشد پیدا کرده است.

رئیس زاده اضافه کرد: تا پایان سال ۹۴، شهرستان‌های فلاورجان با ۵۵۹ هکتار، مبارکه با ۲۲۹ هکتار، اصفهان با ۱۳۷ هکتار، دهاقان با ۱۳۱ هکتار و خمینی شهر با ۸۰ هکتار بیشترین میزان سطح گلخانه‌های استان را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خاطرنشان کرد: عواملی همچون محدودیت منابع آبی، شرایط جوی نامناسب، گسترش آلودگی‌های زیست‌محیطی، افزایش اهمیت بازار پسندی، حساسیت مقوله مبارزه با آفات و مواردی از این قبیل منجر به گسترش سطح کشت گلخانه‌ای در استان اصفهان شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها