چاپ این خبر
کد خبر : 66307
۱:۰۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵

هجوم میوه‌های خارجی به بازار/ از شبرنگ آفریقایی تا گلابی آمریکایی+ قیمت انواع میوه

رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان با بیان اینکه خرید و فروش چندین نوع میوه خارج از میدان میوه و تربار بصورت غیرقانونی انجام می شود، گفت: میوه های قاچاق شامل شبرنگ آفریقایی کیلویی ۳۰هزارتومان، گلابی آمریکایی ۲۵هزار تومان و انبه کنیا و شاه بلوط ترکیه ای کیلویی ۱۵هزار تومان توزیع می شوند.

به گزارش پایگاه خبری چشمه سار به نقل از راه دانا، حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه فروشانبا اشاره به قاچاق برخی از اقلام میوه اظهار کرد: مدتی بود که جلوی قاچاق میوه گرفته شده بود اما مجددا خرید و فروش چندین نوع میوه خارج از میدان میوه و تربار بصورت غیرقانونی انجام می شود.

وی ادامه داد: میوه‌های قاچاق شامل شبرنگ آفریقایی کیلویی ۳۰هزارتومان، گلابی امریکایی ۲۵هزار تومان و انبه کنیا و شاه بلوط ترکیه ای کیلویی ۱۵هزار تومان توزیع می شوند.

رئیس اتحادیه میوه فروشان در ادامه این مطلب افزود: بازرسی و نظارت بطور کامل در میادین میوه و تره بار انجام می شود و فروشندگان و خریداران میوه قاچاق می دانند کجا و چگونه با هم معامله کنند.

مهاجران در ادامه با اشاره به قیمت انواع میوه فصل، گفت: پرتقال شمال همچنان بین ۴۰۰ تا ۲۵۰۰تومان بفروش می رسد و پرتقال جنوب از کیلیویی۸۵۰۰به ۶۵۰۰ کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: گردفورت قرمز کیلیویی ۲۵۰۰تومان، لیموشیرین بین۱۵۰۰تا کیلیویی۲۵۰۰تومان، انواع خیار بوته ای و گلخانه ای بین ۱۵۰۰ تا۳ هزارتومان، گوجه فرنگی گلخانه ای کیلیویی ۳هزارتومان و بوته ای بین ۴۰۰تا ۲هزارتومان بفروش می رسد.

مهاجران، گفت: سیب زمینی و پیاز از ۱۴۰۰ به هزار تومان کاهش قیمت داشته است و موز بین ۳۵۰۰تا ۳۷۰۰تومان عرضه میگردد.

رئیس اتحادیه میوه فروشان در ادامه از افزایش قیمت میوه خبر داد و گفت: به مرور زمان که فصل پرتقال شمال به پایان می رسد قیمت پرتقال جنوب افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه این مطلب افزود: نارنگی بندرعباس هفته گذشته کیلیویی ۱۰هزارتومان بوده و این هفته با قیمت ۱۴هزارتومان در میادین عرضه شد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

جدیدترین ها